Sukces Site Biznes Transport lotniczy – co warto wiedzieć?

Transport lotniczy – co warto wiedzieć?

4 min read
0
2,241
transport lotniczy

Przedsiębiorcom zależy na jak najbezpieczniejszym i najszybszym dostarczeniu towaru do klienta. W tym celu korzystają z różnych form przewozu. Najlepszą, a jednocześnie najdroższą jest – transport lotniczy. Co jeszcze trzeba o nim wiedzieć?

Transport lotniczy – co to ?

Jest to przewóz towaru z jednego lotniska krajowego do drugiego, w każdym miejscu na ziemi. Może się to odbyć jako lot jednorazowy albo wielu kursów. Należy brać pod wagę wielkość i wagę ładunku, ponieważ jest ona ograniczona. Istotne jest, czy lot odbywa się na trasie transatlantyckiej, czy też europejskiej. Firmy przewozowe/spedycyjne zazwyczaj zajmują się także ocleniem towaru, załadowaniem oraz przeładowaniem go i przede wszystkim dostarczeniem w miejsce docelowe. Zdarza się, że tłumaczą dokumentację, magazynują ładunek.

Przewóz samolotem – kiedy z niego skorzystać?

Z transportu lotniczego warto skorzystać, gdy:

  • Przedsiębiorcy zależy na szybkim czasie przewozu, a dzięki temu środkowi transportu, może to trwać tylko jeden dzień,
  • Ładunek, który ma być dostarczony odbiorcy jest delikatny, drogi. Podczas tego typu przewozu ryzyko zniszczenia towaru jest prawie równe zeru.

Koszt transportu lotniczego

Jak wyżej wspomniano, jest to najdroższy typ przewozu. Cena zależna jest od:

  • Wielkości towaru,
  • Wagi towaru.

Warto dodać, że koszt przewozu niewielkiego ładunku jest podobny, jak w transporcie morskim.

Jeżeli przedsiębiorca decyduje się na stałą współpracę może liczyć na negocjacje cen przewozu. Duże firmy spedycyjne, z doświadczeniem, zaproponują możliwie najefektywniejszy transport lotniczy w dobrej cenie.

Transport lotniczy – jego rodzaje

Wyróżnić można trzy formy:

  1. Przewóz ładunku z jednego lotniska do drugiego, od nadawcy, do odbiorcy. Taki transport nazywa się – Cargo. Można nim dostarczać towar o największych rozmiarach.
  2. Transport towaru od nadawcy, do odbiorcy, przy pomocy firm kurierskich. Służy do przewozu niedużych ładunków, typu paczki, listy, etc. Zwany jest transportem lotniczym kurierskim.
  3. Dostarczenie ładunków np. do krajów azjatyckich jest nieco skomplikowane. Należy skorzystać z transportu morsko-lotniczego. Warto zaznaczyć, że jest to opcja tańsza niż transport Cargo, ale szybsza niż transport morski.

Reasumując, warto korzystać z przewozu lotniczego, ale tylko i wyłącznie z doświadczonych firm spedycyjnych. Dobrze, jeśli w swojej ofercie posiadają usługi kompleksowe, tj. przewóz ładunku do magazynu albo finalnego odbiorcy. A także przyjrzeć się ofercie cenowej, jaką proponuje i ewentualne zniżki przy stałej współpracy.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…