Sukces Site Pieniądze Czy seniorzy powinni korzystać z indywidualnych ubezpieczeń na życie?

Czy seniorzy powinni korzystać z indywidualnych ubezpieczeń na życie?

4 min read
0
1,084
senior

Zdecydowanie się na wykupienie ubezpieczenia na życie w młodym wieku pozwala odpowiednio wcześniej zabezpieczyć swoje życie, ale też umożliwia wykupienie dobrej jakościowo polisy przy stosunkowo niskich składkach. Wiele osób w młodym wieku, nie myśli jednak o wykupieniu takich polis. Czy jeśli nie zrobiliśmy tego odpowiednio wcześniej, to w wieku emerytalnym warto zdecydować się na taki krok?

Jaki jest zakres ubezpieczenia na życie dla seniorów?

Dostępne na polskim rynku, oferty ubezpieczeń mają najczęściej określony limit wieku, do którego można je zawrzeć. Wszystko zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego – każde z nich ustala różną granicę. Warto wspomnieć jednak, że wielu ubezpieczycieli oferuje zwolnienie z opłacania składek, po ukończeniu przez osobę ubezpieczoną określonego wieku. Wykupienie ubezpieczenia dla osób starszych ma na celu zapewnienie im głównie funkcji ochronnej. Działają one na zasadzie, że po śmierci osoby ubezpieczonej, rodzina otrzymuje kwotę, która jest równa ustalonej sumie ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa oferują możliwość rozszerzenia zakresu umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie o wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia ciężkich chorób, leczenia w szpitalu, bądź też złamań w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Czy warto wykupić ubezpieczenia na życie dla seniora?

Oczywiście, że tak. Produkty ubezpieczeniowe dla seniorów mają sens – są w stanie zapewnić rodzinie seniora wsparcie finansowe w trudnej sytuacji, bądź na wypadek śmierci. Wiele osób starszych obawia się, że w przypadku ich śmierci, zasiłek pogrzebowy nie będzie w stanie pokryć kosztów niezbędnych do poniesienia po ich śmierci. To główny powód zawierania ubezpieczeń na życie w tak późnym wieku. Pamiętajmy jednak, że przy zawieraniu takich umów należy zachować wzmożoną czujność. Zbyt niska składka jaką ubezpieczyciel proponuje, może wiązać się z ogromem wyłączeń odpowiedzialności. Warto, więc odpowiednio wcześniej zapoznać się z listą wykluczeń, tak by w momencie wypłaty świadczenia, nie okazało się, że wypłata świadczenia nie przysługuje. Ubezpieczenia na życie dla seniora to dobry wybór, pod warunkiem, że zakup polisy będzie odpowiednio przemyślany.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…