Sukces Site Biznes Jakiego rodzaju korzyści może osiągnąć firma dzięki doradztwu strategicznemu

Jakiego rodzaju korzyści może osiągnąć firma dzięki doradztwu strategicznemu

6 min read
0
1,152
biznes

Czerpanie wiedzy od ekspertów może w znaczny sposób wspomóc budowanie i zarządzanie procesami sprzedaży oraz zwiększyć efektywność działania firmy. Istotne jest to, żeby wybrać specjalistów, którzy mają doświadczenie w doradztwie tego typu. Poszukując przedsiębiorstwa, oferującego doradztwo strategiczne, warto więc wziąć pod uwagę to, jak długo takie przedsiębiorstwo działa w branży. Oczywiście nie zawsze generalizować – nawiązanie współpracy z usługodawcą, który istnieje na rynku od stosunkowo krótkiego czasu, nie musi zawsze oznaczać nieudanej współpracy. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby zmniejszyć ryzyko niezadowolenia z usługi, lepszym pomysłem może być wybór przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku (przykładem takiego usługodawcy jest Salents – zespół firmy może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem).

Na czym polega doradztwo strategiczne i do kogo jest skierowane

Taka usługa to szereg zadań, mających na celu zoptymalizowanie procesów biznesowych. Przedsiębiorcy, ze względu na to, że świetnie, doskonale, na wskroś znają swoją firmę i kierują się konkretnymi przyzwyczajeniami, czasem mają problem, żeby zwrócić uwagę na szerszą perspektywę; jest to jednak kluczowe, żeby poddać procesy konstruktywnej krytyce. Na doradztwo strategiczne decydują się firmy, które odnotowują zadowalający wzrost, ale chciałyby wiedzieć, czy czy nie da się osiągnąć czegoś więcej przy tych samych nakładach. Do działań, podejmowanych przez ekspertów, zajmujących się doradztwem strategicznym, można zaliczyć:

  • diagnozę sytuacji w firmie i określenie, w których obszarach warto zastosować usprawnienia;
  • określenie planu wdrożenia zmian, zgodnego z celami strategicznymi firmy;
  • zintegrowanie celów podmiotów decyzyjnych oraz celów różnych zespołów, działających w ramach firmy w taki sposób, żeby można było skonstruować plan wspólnych działań;
  • niwelowanie silosów, przez które wiedza i doświadczenie nie przepływają między pracownikami;
    obserwowanie efektów.

Doradztwo strategiczne może być niezwykle cenne wszędzie tam, gdzie występuje podział firmy na niezależne od siebie działy. Takie jednostki biznesowe często koncentrują się na efektach, odnoszonych przez własny dział. Nierzadko zdarza się, że zagrożeniem jest nie tyle brak współpracy, co konkurowanie między sobą poszczególnych jednostek. Dzięki doradztwu strategicznemu, da się zoptymalizować zarządzanie firmą również na tym polu.

Na jakiego rodzaju wsparcie przedsiębiorcy mogę jeszcze liczyć

Usługodawcy dostrzegają, że do optymalizacji przedsiębiorstwa trzeba podejść kompleksowo i wspomagają ją:

  • przeprowadzając mapowanie procesów biznesowych

Celem jest zidentyfikowanie wąskich gardeł w procesach przedsiębiorstwa, czyli obszarów, które wpływają na obniżenie efektywności. Mapowanie może dotyczyć procesów sprzedaży, produkcyjnych, e-commerce, logistycznych i magazynowych, procesów zamówień i reklamacji.

  • zwiększając efektywność biznesową sprzedaży;

W tym celu realizuje się takie usługi, jak audyt, consulting przy wdrożeniu CRM, coaching i monitoring sprzedażowy.

  • aranżując i optymalizując struktury finansowania przedsiębiorstwa

Usługodawca wspiera klienta w pozyskaniu takich produktów, jak np. kredyt krótkoterminowy, długoterminowy, leasing, faktoring, emisja obligacji;proponuje też doradztwo dotyczące optymalnego ich wykorzystania.

  • doradzając w zakresie wspierania obszaru HR

Takie działania obejmują szereg kroków, od diagnozy funkcjonowania organizacji, aż po analizę kultury organizacyjne. Profesjonalne firmy wykorzystują w tym celu zaawansowane narzędzia badawcze oraz stosują efektywną metodykę.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…