Sukces Site Firma Jak zaaranżować kuchnię w Twoim biurze?

Jak zaaranżować kuchnię w Twoim biurze?

4 min read
0
384
kuchnia

Spotkania przy kawie to codzienność pracy w biurach. Dobrym pomysłem jest stworzenie komfortowego miejsca dla pracowników, w którym mogą podgrzać posiłek czy przyrządzić ciepły napój. Pomieszczenia biurowe oprócz biurek i wygodnego siedzenia powinny posiadać zaplecze kuchenne. W większości kuchni spotkamy mikrofalę, lodówkę oraz zlewozmywak kuchenny. Jak urządzić tę przestrzeń aby była wygodna podczas codziennego użytkowania? Na to pytanie odpowiemy z naszym artykule.

Strefy w kuchni w biurze

Projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w domowej kuchni mamy tak naprawdę kilka stref. Mowa o miejscu do przygotowania posiłków, ich obróbce termicznej oraz przestrzeni do zmywania. W przypadku kuchni biurowej sytuacja ma się jednak trochę inaczej. W rzadko której kuchni w biurze spotkamy płytę indukcyjną go gotowania czy garnki. Wystarczający okaże się spory blat, na którym można położyć talerze i porcjować jedzenie. Niezbędne okażą się także deski do krojenia oraz ostre noże. Bardzo ważnym elementem kuchni biurowej jest oczywiście zlewozmywak. W biurach chętnie montujemy zmywarki, ale mimo tego dość często myjemy ręcznie, np. ulubiony kubek czy noże.

Jaki powinien być zlew w kuchni biurowej?

W przypadku biura szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na aspekt praktyczny. Dobrym rozwiązaniem będzie zlew stalowy, który jest lekki i bardzo łatwy w montażu. Na uwagę zasługuje również to, że stal bardzo łatwo się czyści i na powierzchni tego materiału nie gromadzi się kamień. Stal nie chłonie również przebarwień i nie trzeba jej czyścić codziennie. Na pewno ciekawą propozycją byłby zlew kuchenny z granitu, ale należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Koło zlewu połóż świeże gąbki do mycia oraz pojemnik z płynem. Nad strefą zlewu montuje się specjalne szafki, które służą do osuszania naczyń. Niektórzy decydują się na zlew z ociekaczem, ale to mało praktyczne rozwiązanie w przypadku biura.

Stylowa aranżacja kuchni biurowej

Każdy przyzna rację, że przyjemniej pracuje się w miejscu które jest przyjazne i podoba nam się wizualnie. Kuchnię biurową należy więc urządzić nie tylko w sposób praktyczny, ale także stylowy i zgodny z obowiązującymi trendami. Postaw na materiały wysokiej jakości, które wytrzymają w nienagannym stanie intensywne użytkowanie. Kolory mebli oraz dodatków dopasuj do stylu całego biura. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na barwy neutralne i łatwe w czyszczeniu, np. beże czy szarości.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…