Sukces Site Firma Jak utrzymać ruch na produkcji?

Jak utrzymać ruch na produkcji?

5 min read
0
412
produkcja

Efektywne utrzymanie ruchu na produkcji, czyli sposoby na zwiększenie produktywności w zakładzie produkcyjnym

Jak mówi stare przysłowie, czas to pieniądz. Im więcej produkcji można wycisnąć w danym okresie czasu, tym więcej pieniędzy można zarobić. Jeśli masz problemy z poprawą produkcji lub nawet jeśli wszystko idzie dobrze, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć przepustowość bez poświęcania, ujmowania jakości, od usuwania przeszkód do reorganizacji sposobu pracy.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na zwiększenie wydajności w zakładzie produkcyjnym.

Przejrzyj istniejący czas pracy. Nie będziesz wiedział, co można zmienić, dopóki nie dowiesz się, jak wszystko działa obecnie. Utrzymanie ruchu zawiera obszary i krytyczne informacje, które pomogą Ci zidentyfikować potrzebne zmiany. Ludzie – Czy masz ludzi z odpowiednimi umiejętnościami na odpowiednich miejscach? Procesy – Kiedy ostatni raz mapowałeś swoje procesy? Sprzęt i technologia – Czy wszystkie urządzenia są w dobrym stanie? Czy technologia, na której polegasz, jest optymalna dla Twoich obecnych potrzeb? Jak łatwo jest wprowadzać zmiany w produkcji?

Zorganizuj miejsce pracy, jeśli chcesz mieć efektywne utrzymanie ruchu na produkcji.

Zorganizowane miejsce pracy przyczynia się do:

– zmniejszenia ruchu i ograniczenia bałaganu, dzięki czemu oszczędza to czas

– stworzenia optymalnego rozmieszczenia narzędzi i materiałów dla danego zadania lub procesu

– usuwa niepotrzebne lub nieużywane narzędzia i materiały z miejsca pracy.

– tworzy zorganizowany magazyn, aby skrócić czas poszukiwania materiałów, dokumentów i sprzętu.

Aktualizacja procesów i technologii. Kolejny etap mający wpływ na utrzymanie ruchu. Po dokonaniu przeglądu i uświadomieniu sobie istniejącego przepływu pracy, zacznij identyfikować obszary, w których procesy lub technologia mogą wymagać aktualizacji lub zmiany. Procesy, które funkcjonują od dłuższego czasu, mogą być pełne obejść, ponieważ dodano nowe urządzenia lub zmieniono metody produkcji. Automatyzacja jest potężnym narzędziem zwiększającym wydajność i zmniejszającym liczbę błędów. Nowe rozwiązania w zakresie oprogramowania mogą pomóc w planowaniu, inwentaryzacji i monitorowaniu przepływu pracy. Ulepszenia w sprzęcie mogą poprawić szybkość i jakość produkcji.

Przy określaniu nowych technologii i sprzętu należy pamiętać o całkowitym koszcie posiadania i o tym, jak wpłynie to na wynik finansowy. Wysoki koszt początkowy jest tego wart, jeśli całkowity koszt posiadania jest niższy niż zastępowana technologia lub proces i jeśli rozwiązuje on problem, taki jak usunięcie wąskiego gardła w produkcji lub zmniejszenie ilości odpadów. Przedsiębiorstwa mające problem z tym zagadnieniem mogą zgłosić się o pomoc do profesjonalnej firmy – https://entra-group.eu/oferta/model-by-entra/efektywne-utrzymanie-ruchu/, która pomoże polepszyć wyniki produkcji.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…