Sukces Site Pieniądze Finasowanie teleopieki z programów i funduszy europejskich

Finasowanie teleopieki z programów i funduszy europejskich

5 min read
0
1,061
szkolenia pit

Program teleopieka cieszy się coraz większą popularnością na terenie Polski. Z roku na rok korzysta z niego coraz większa ilość osób starszych, samotnych, które każdego dnia wymagają opieki, zaś nie mogą uzyskać jej od osób bliskich i rodziny. Teleopieka służy osobom, które wiele godzin spędzają w samotności i obawiają się, że w tym czasie będą potrzebować pomocy. Usługa ta jest współcześnie doskonałą alternatywą zakładów opiekuńczo-pielęgnacyjnych oraz domów pomocy społecznej.

Jaki jest cel Teleopieki?

Zasadniczym i nadrzędnym celem Teleopieki jest fakt, aby osoby starsze, często niepełnosprawne i chore, które samotnie przebywają w domu, mogły czuć się bezpiecznie i w razie konieczności szybko otrzymać pomoc medyczna. Dzięki Teleopiece mamy szansę zapewnić takim osobom wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie rodziny odciąży

od wielu trosk a przede wszystkim od niepokoju o bliską osobę, która pozostała w domu.

Kto realizuje program?

Teleopieka jest profesjonalnym, a dodatkowo najbardziej nowoczesnym systemem usług, które to są świadczone przez wyspecjalizowane firmy medyczne i opiekuńcze. Firmy te działają niezależnie od siebie. Obecnie uważa się, że teleopieka stymuluje nowy rynek usług opiekuńczych oraz zdrowotnych, na które może pozwolić sobie każda starsza, samotna osoba.

Teleopiekę można określić, jako wirtualny system, który korzysta z wielu różnorodnych technologii. Nie posiada ona ogólnej dyspozytorni, do której musieliby dzwonić pacjenci, lecz przeciwnie w mieszkaniu osoby chorej znajdują się wyspecjalizowane terminale, dzięki którym pacjent jest na bieżącą monitorowany a każda nieprawidłowość natychmiast wykrywana. Dzięki temu istnieje możliwość uzyskania natychmiastowej pomocy, co często stanowi podstawę o uratowaniu życia osobie samotnej i starszej.

W jaki sposób system Teleopieki jest finansowany

Warto wspomnieć o finansowaniu systemu Teleopieki. Na chwilę obecną są one realizowane z programów i funduszy europejskich. W przyszłości powinny być opłacane przez firmy ubezpieczeniowe, Narodowy Fundusz Zdrowia, ZUS, a także powiatowe centra pomocy rodzinie. Uważa się, że teleopieka finansowana będzie również przez fundusze aktywizacji i programy wspierania obszarów wiejskich, fundacje pomocy, stowarzyszenia a także indywidualnie przez osoby starsze i ich rodziny. Już dziś wyraźnie widać, że koszt tej usługi jest znacznie tańszy, aniżeli standardowe leczenie szpitalne czy też opieka dla osób starszych.

Źródło: http://teleopieka.com.pl/teleopieka-telemedycyna-programy-fundusze-europejskie

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…