Sukces Site Prawo i Podatki Jak wygląda prawna obsługa firm?

Jak wygląda prawna obsługa firm?

5 min read
0
1,356
prawnik

Niegdyś w każdej właściwie firmie zatrudniony był prawnik. Dzisiaj natomiast jest to coraz rzadsze. Nie wynika to jednak z mniejszej liczby problemów prawnych firm. Rzecz w tym, że dzisiaj przedsiębiorcy wolą zlecać obsługę prawną firm specjalistom z zewnątrz.

Kancelaria na zlecenie

Współpraca przedsiębiorców z kancelariami prawnymi polega czasem na zlecaniu konkretnych zadań. Częściej jednak, podpisuje się umowy dotyczę pełnej obsługi prawnej firm. Niewątpliwie bowiem, przedsiębiorcy wolą czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że prawnicy pomogą im zawsze, gdy będzie to potrzebne.

Z pewnością, obsługa prawna firm przez podmioty zewnętrzne ma swoje zalety. Pod wieloma względami przewyższa zatrudnianie prawników w firmie. Między innymi chodzi tutaj o pieniądze. Po podsumowaniu kosztów okazuje się bowiem, że usługi kancelarii wychodzą najczęściej taniej, niż regularne pensje i składki opłacane za pracowników. Poza tym, obsługa prawna firm wykonywana przez kancelarie jest kompleksowa. Ażeby prawnicy zatrudnieni w firmie zapewnili tak kompleksową obsługę, musiałoby być ich co najmniej kilku, a to znów zwiększałoby koszty.

W czym pomoże kancelaria?

Dobra kancelaria prawna jest w stanie pomóc swojemu klientowi w każdego typu sprawie. Jeśli chodzi o obsługę prawną firm, uniwersalność jest szczególnie istotna, gdyż sprawy firmy dotyczą różnych dziedzin prawa. Przede wszystkim, w grę wchodzi tutaj prawo cywilne, jednak szczegółowa znajomość prawa administracyjnego, czy też prawa pracy również jest konieczna. Poza tym, w kancelarii, która obsługuje firmy muszą również znajdować się specjaliści od prawa handlowego, a nawet karnego.

Jak widać, wymagania stawiane przed kancelariami obsługującymi firmy są więc bardzo duże. Należy jednak podkreślić, iż pomoc w większości dziedzin prawa potrzebna jest sporadycznie. Na co dzień obsługa prawna firm polega przede wszystkim na dokładnym przeglądaniu umów przez prawników, czy też pomocy klientom w rozmowach z kontrahentami.

Reprezentowanie firmy i sprawy karne

Jednym z ważniejszych zadań kancelarii obsługujących firmy jest również ich reprezentowanie. Najczęściej chodzi o reprezentowanie firmy w sądzie. Rozprawy mogą dotyczyć prawa gospodarczego, czy też prawa pracy, równie dobrze może jednak chodzić również o prawo karne.

Niewątpliwie, nawet najuczciwsza firma musi być przygotowana na możliwość stanięcia przed sądem. Błędy zdarzają się bowiem wszędzie, dlatego trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Trzeba mieć zaufanych prawników, w których ręce można oddać los firmy w podbramkowych sytuacjach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC – obsługa prawna firm

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Prawo i Podatki
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…