Sukces Site Pieniądze Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

4 min read
0
1,662
pieniądze

Chcesz kupić dolary? W takim przypadku możesz udać się do jednego z kantorów stacjonarnych, ale to niepotrzebne – teraz można zrobić to również całkowicie przez internet. Internetowe kantory cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów prywatnych, jak i tych biznesowych. Dzięki nim możemy wymieniać waluty on-line – bez potrzeby wypłacania gotówki i ponownego wpłacania jej na konto, gdy chcemy mieć ją w takiej właśnie formie.

E-kantory pozwalają na wymianę większości popularnych walut na świecie. Jedną z najczęściej realizowanych transakcji jest wtedy wymiana złotówek na dolary. Korzystają z niej turyści chcący wyjechać do Stanów Zjednoczonych, ale również osoby robiące zakupy w USA czy przedsiębiorcy prowadzący handel z tym właśnie krajem.

Jak zatem wymienić złotówki na dolary przez internet? Przede wszystkim musimy znaleźć dobry kantor on-line, w którym będzie to możliwe. Do dyspozycji mamy szeroką gamę kantorów internetowych, które mają podobną zasadę działania – pozwalają na wymianę waluty wirtualnie, ale niektóre z nich również umożliwiają otrzymanie specjalnej karty wielowalutowej, która pozwala na płatności walutowe po wcześniejszej wymianie waluty on-line.

Na konto albo na kartę

Jeśli będziemy chcieli wymienić walutę z konta na konto, będziemy potrzebowali wtedy dwóch kont bankowych – jednego prowadzonego w złotym, a drugiego w walucie, czyli w dolarze amerykańskim. W przypadku wymiany na kartę wielowalutową wystarczy nam tylko konto w złotym – to zatem wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od nas zakładania dodatkowego konta bankowego, które również najczęściej jest płatne.

Cała transakcja wymiany walut on-line odbywa się błyskawicznie – najczęściej w ciągu jednego dnia roboczego, ale często nawet tego samego dnia możemy mieć na swoim koncie walutę.

Taniej niż w zwykłym kantorze

Ze względu na fakt, że kantory on-line oferują bardzo atrakcyjne ceny sprzedaży i skupu walut, nie musimy obawiać się o wysokie koszty związane z transakcją – to powoduje, że możemy za taką samą kwotę w złotym zakupić więcej dolarów niż w zwykłym kantorze stacjonarnym.

To korzystne rozwiązanie zarówno wtedy, gdy kupujemy ich niewielką ilość, jak i wtedy, gdy planujemy większe transakcje, na przykład biznesowe. Warto zapoznać się z ofertą Igoriacard i wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…