Sukces Site Pieniądze Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

4 min read
0
1,279
pieniądze

Chcesz kupić dolary? W takim przypadku możesz udać się do jednego z kantorów stacjonarnych, ale to niepotrzebne – teraz można zrobić to również całkowicie przez internet. Internetowe kantory cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów prywatnych, jak i tych biznesowych. Dzięki nim możemy wymieniać waluty on-line – bez potrzeby wypłacania gotówki i ponownego wpłacania jej na konto, gdy chcemy mieć ją w takiej właśnie formie.

E-kantory pozwalają na wymianę większości popularnych walut na świecie. Jedną z najczęściej realizowanych transakcji jest wtedy wymiana złotówek na dolary. Korzystają z niej turyści chcący wyjechać do Stanów Zjednoczonych, ale również osoby robiące zakupy w USA czy przedsiębiorcy prowadzący handel z tym właśnie krajem.

Jak zatem wymienić złotówki na dolary przez internet? Przede wszystkim musimy znaleźć dobry kantor on-line, w którym będzie to możliwe. Do dyspozycji mamy szeroką gamę kantorów internetowych, które mają podobną zasadę działania – pozwalają na wymianę waluty wirtualnie, ale niektóre z nich również umożliwiają otrzymanie specjalnej karty wielowalutowej, która pozwala na płatności walutowe po wcześniejszej wymianie waluty on-line.

Na konto albo na kartę

Jeśli będziemy chcieli wymienić walutę z konta na konto, będziemy potrzebowali wtedy dwóch kont bankowych – jednego prowadzonego w złotym, a drugiego w walucie, czyli w dolarze amerykańskim. W przypadku wymiany na kartę wielowalutową wystarczy nam tylko konto w złotym – to zatem wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od nas zakładania dodatkowego konta bankowego, które również najczęściej jest płatne.

Cała transakcja wymiany walut on-line odbywa się błyskawicznie – najczęściej w ciągu jednego dnia roboczego, ale często nawet tego samego dnia możemy mieć na swoim koncie walutę.

Taniej niż w zwykłym kantorze

Ze względu na fakt, że kantory on-line oferują bardzo atrakcyjne ceny sprzedaży i skupu walut, nie musimy obawiać się o wysokie koszty związane z transakcją – to powoduje, że możemy za taką samą kwotę w złotym zakupić więcej dolarów niż w zwykłym kantorze stacjonarnym.

To korzystne rozwiązanie zarówno wtedy, gdy kupujemy ich niewielką ilość, jak i wtedy, gdy planujemy większe transakcje, na przykład biznesowe. Warto zapoznać się z ofertą Igoriacard i wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Samochód zastępczy do nauki jazdy

Ideą firmy Serwis4L jest zapewnienie pojazdu zastępczego do nauki jazdy po awarii mechanic…