Sukces Site Pieniądze Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

3 min read
0
810
karta

Kiedy dokonujemy płatności online bardzo często widzimy informacje na temat tego, czy mamy do czynienia z kartą kredytową, czy debetową. Nie zawsze wiemy, na czym różnica pomiędzy poszczególnym typem kart polega, dlatego warto przeczytać poniższe informacje.

Podstawowa różnica

Podstawowa różnica pomiędzy kartą kredytową a kartą debetową opiera się na tym, że karta debetowa służy do korzystania z własnych środków, jakie zgromadzono na koncie bankowym. Kartą taką można wypłacać pieniądze z bankomatu, czy też płacić za zakupy stacjonarne lub online. Natomiast, jeśli chodzi o kartę kredytową to korzysta się z pieniędzy banku. Wówczas, zanim wykona się operację jaką jest przelew z karty kredytowej to bank musi zatwierdzić daną operację, sprawdzając zdolność kredytową klienta. Przyznawany jest limit miesięczny dla klienta, którego nie może on przekroczyć. Karta spłacana jest po otrzymaniu wyciągu z banku, gdzie zaznaczone jest wyraźnie saldo zadłużenia. Dużą zaletą karty kredytowej jest to, że można ją spłacić nawet do dwóch tygodni od momentu wykonania transakcji.

W uproszczeniu można stwierdzić, że karta debetowa połączona jest z kontem klienta, natomiast karta kredytowa jest wygodną formą przyznania kredytu. O tym, z jakiego rodzaju karty chcemy skorzystać powinniśmy zadecydować indywidualnie. Każdy bowiem doskonale wie, jakie ma potrzeby oraz jakimi środkami dysponuje.

Dobór odpowiedniej karty

Indywidualne predyspozycje najlepiej pomogą dookreślić to, z jakiej karty chcemy skorzystać. W związku z tym, jeśli nie mamy pewności, czy przysługuje nam karta kredytowa, kiedy potrzebujemy dodatkowych środków, to powinniśmy się skontaktować z przedstawicielem banku. On pozna naszą historię kredytową i z pewnością pomoże nam podjąć decyzję co do tego, którą spośród kart wybrać. Płacenie za pomocą karty jest w Polsce bardzo popularne. Powoli wypiera to standardowe metody płatnicze. Dlatego, już teraz warto przyznać się wszystkim z możliwych opcji, by dopasować najlepszą dla siebie i swoich możliwości finansowych.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Samochód zastępczy do nauki jazdy

Ideą firmy Serwis4L jest zapewnienie pojazdu zastępczego do nauki jazdy po awarii mechanic…