Sukces Site Pieniądze Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

3 min read
0
1,088
karta

Kiedy dokonujemy płatności online bardzo często widzimy informacje na temat tego, czy mamy do czynienia z kartą kredytową, czy debetową. Nie zawsze wiemy, na czym różnica pomiędzy poszczególnym typem kart polega, dlatego warto przeczytać poniższe informacje.

Podstawowa różnica

Podstawowa różnica pomiędzy kartą kredytową a kartą debetową opiera się na tym, że karta debetowa służy do korzystania z własnych środków, jakie zgromadzono na koncie bankowym. Kartą taką można wypłacać pieniądze z bankomatu, czy też płacić za zakupy stacjonarne lub online. Natomiast, jeśli chodzi o kartę kredytową to korzysta się z pieniędzy banku. Wówczas, zanim wykona się operację jaką jest przelew z karty kredytowej to bank musi zatwierdzić daną operację, sprawdzając zdolność kredytową klienta. Przyznawany jest limit miesięczny dla klienta, którego nie może on przekroczyć. Karta spłacana jest po otrzymaniu wyciągu z banku, gdzie zaznaczone jest wyraźnie saldo zadłużenia. Dużą zaletą karty kredytowej jest to, że można ją spłacić nawet do dwóch tygodni od momentu wykonania transakcji.

W uproszczeniu można stwierdzić, że karta debetowa połączona jest z kontem klienta, natomiast karta kredytowa jest wygodną formą przyznania kredytu. O tym, z jakiego rodzaju karty chcemy skorzystać powinniśmy zadecydować indywidualnie. Każdy bowiem doskonale wie, jakie ma potrzeby oraz jakimi środkami dysponuje.

Dobór odpowiedniej karty

Indywidualne predyspozycje najlepiej pomogą dookreślić to, z jakiej karty chcemy skorzystać. W związku z tym, jeśli nie mamy pewności, czy przysługuje nam karta kredytowa, kiedy potrzebujemy dodatkowych środków, to powinniśmy się skontaktować z przedstawicielem banku. On pozna naszą historię kredytową i z pewnością pomoże nam podjąć decyzję co do tego, którą spośród kart wybrać. Płacenie za pomocą karty jest w Polsce bardzo popularne. Powoli wypiera to standardowe metody płatnicze. Dlatego, już teraz warto przyznać się wszystkim z możliwych opcji, by dopasować najlepszą dla siebie i swoich możliwości finansowych.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…