Sukces Site Pieniądze Kredyty gotówkowy na oświadczenie – czym jest, kto może wziąć kredyt na oświadczenie

Kredyty gotówkowy na oświadczenie – czym jest, kto może wziąć kredyt na oświadczenie

6 min read
0
1,404
portfel

Potrzebujesz gotówki i rozważasz zaciągnięcie kredytu? Zastanawiasz się, czy konieczne są jakieś zaświadczenia? A może wystarczy samo oświadczenie? Podpowiadamy, jak wziąć taki kredyt i czym się dokładnie charakteryzuje.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe określane również jako kredyt konsumencki. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego czy samochodowego, nie jest to zobowiązanie, które musi być wzięte na konkretny cel. Właśnie dlatego jest też zdecydowanie mniej formalności przy jego załatwianiu. Jednak nie oznacza to, że dla banku nie są ważne informacje, jakie zawiera się we wniosku.

Bardzo często oprócz niego pokazać należy również dokumenty stwierdzające tożsamość czy potwierdzające zatrudnienie. Oczywiście sprawdzana jest zdolność i historia kredytowa. Bardzo często aby w ogóle móc otrzymać kredyt gotówkowy w banku należy dołączyć do wniosku zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Nie każdy chce o takie dokumenty występować, tak jak i nie każdy ma pracę czy dochód, który uwzględniany jest przy analizie wniosku kredytowego. Da się jednak na to znaleźć sposób. Możliwe jest wzięcie kredytu gotówkowego, ale bez zaświadczeń czy właściwie – na oświadczenie.

Czym jest kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie to tak naprawdę kredyt gotówkowy, tylko zaciągany w instytucjach finansowych, które nie wymagają przedstawiania zaświadczeń. Najczęściej tego typu pożyczka wymaga od nas przedstawienia dowodu osobistego i spisania zaświadczenia o zarobkach. Dzięki temu nie trzeba w pracy informować o tym, że chce się wziąć kredyt i potrzebne są zaświadczenia.

Co więcej, brak konieczności przedstawiania takich dokumentów, a więc i analizowania ich przez pracowników banków, sprawia, że zdecydowanie szybciej otrzymuje się odpowiedź, a najczęściej po prostu – od razu gotówkę. Taki kredyt na oświadczenie jest więc idealny, go potrzebuje się pieniędzy praktycznie na już. Nie trzeba donosić żadnych oświadczeń od pracodawcy czy instytucji podatkowych.

Tego typu kredyt nie jest udzielany tylko w parabankach, ale i bankach, jednak najczęściej tylko wówczas, gdy wnioskuje się o nie posiadając konto osobiste w danym banku, na które wpływa wynagrodzenie, a które łatwo bank może zweryfikować.

Warto wiedzieć, że kredyt na oświadczenie udzielany jest najczęściej na niskie kwoty. Bywa, że banki w ten sposób pożyczają kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Niezależnie od tego, ile pieniędzy chce się pożyczyć, dobrze jest wiedzieć, że kredyt gotówkowy, również taki na oświadczenie, rozsądnie jest porównać na direct.money.pl. Tam można znaleźć oferty różnych instytucji i sprawdzić, czym się różnią, by wybrać tę, która jest najlepsza.

Kto może wziąć kredyt na oświadczenie?

A dla kogo jest taka pożyczka? Zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Osoby fizyczne mogą wnioskować o taki kredyt zdalnie, często za pośrednictwem bankowości internetowej. W instytucjach pozabankowych również da się wypełnić wniosek online.

A jak z firmami? Tutaj najważniejsze jest to, by przedstawić oświadczenie pod groźną kary, że nie zalega się ze składkami i innymi opłatami na rzecz ZUS i US. Zdarza się, że to wystarcza. Bywa jednak i tak, że konieczne jest zabezpieczenie kredytu np. w formie zastawu.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…