Sukces Site Pieniądze Inwestowanie dla początkujących

Inwestowanie dla początkujących

6 min read
0
1,309
inwestowanie

Polacy zupełnie bezpodstawnie boją się inwestowania zgromadzonych nadwyżek pieniędzy. Okazuje się, że dostępne są instrumenty, które pozwalają pomnażać środki bez ryzyka ich utraty. Inwestować może każdy – niepotrzebne są wielkie oszczędności ani szeroka wiedza w tym zakresie. Wystarczy zdecydować się na „zamrożenie” kapitału na pewien czas. Podpowiadamy, gdzie ulokować pieniądze powinien początkujący inwestor.

Konto oszczędnościowe – bezpieczne inwestowanie

Okazuje się, że konto oszczędnościowe jest najczęściej wybieranym przez Polaków instrumentem inwestycyjnym. Wszystko dlatego, że jego założenie nie wymaga skomplikowanych procedur. Co więcej, rachunki tego rodzaju są w pełni bezpieczne, a lokować na nich można dowolną kwotę pieniędzy.

Inwestor powinien porównać oferty różnych banków i wybrać takie konto oszczędnościowe, które da mu najwięcej korzyści. Banki oferują obecnie takie, na których można lokować, ale i swobodnie wyjmować kapitał, a to wszystko bez utraty wypracowanych odsetek. Zarobek inwestora uzależniony jest w przypadku tego instrumentu od wysokości wpłat. Oprocentowanie nie jest może najwyższe, ale posiadacz rachunku ma pewność zwrotu całości wniesionego kapitału.

Lokata terminowa – pewność pomnażania kapitału

Lokata w banku jest zaś idealnym instrumentem inwestycyjnym dla tych wszystkich, którzy decydują się na „zamrożenie” środków w długim okresie. Tylko wtedy pomnażanie pieniędzy jest naprawdę opłacalne. Eksperci potwierdzają, że inwestycje w lokaty należy realizować na co najmniej rok.

Polacy doceniają lokaty za nieskomplikowane procedury – wystarczy założyć ją w banku i oczekiwać na zyski. Lokata cieszy się również powodzeniem, bo jest bezpieczna, inwestor nigdy nie straci wniesionego kapitału.

Instrumenty agresywne – zarobek z ryzykiem

Osoby, które nie boją się podjąć ryzyka inwestycyjnego, mogą inwestować na przykład w fundusze inwestycyjne. To instrumenty, które rzeczywiście pozwalają zarabiać więcej, ale ograniczeniem jest tutaj możliwość utraty części, a nawet całości wniesionego kapitału.

Okazuje się jednak, że banki oferują dzisiaj korzystne produkty połączone. To idealna opcja dla osób, które chcą cieszyć się dużym zyskiem, ale jednocześnie oczekują ograniczonego ryzyka inwestycyjnego. Przykładem jest lokata z funduszem inwestycyjnym, gdzie część środków przeznaczana jest na bezpieczną lokatę, a tylko część na agresywny fundusz.

Podsumowanie

To nieprawda, że inwestować mogą jedynie osoby, które posiadają duże nadwyżki pieniędzy. Konta oszczędnościowe nie są ograniczone określoną sumą środków, jakie mają zostać na nich zaksięgowane. Lokaty można zakładać nawet wtedy, gdy w portfelu posiadamy kilkaset złotych. Jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych to wydatek rzędu 50 złotych.

Jak widać, pomnażanie pieniędzy jest dla wszystkich i czym prędzej Polacy powinni zdać sobie z tego sprawę. Im prędzej zostanie wdrożony proces pomnażania naszego kapitału, tym na większe zyski możemy liczyć. Warto wziąć pod uwagę naszą przyszłość oraz przyszłość naszych dzieci. Dodatkowa gotówka z całą pewnością się przyda.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…