Sukces Site Pieniądze Jak być wiarygodnym klientem dla pożyczkodawców?

Jak być wiarygodnym klientem dla pożyczkodawców?

7 min read
0
943
podatki

„Dobry zwyczaj – nie pożyczaj!”. To stare porzekadło traci na aktualności w obliczu codziennych problemów finansowych, z jakimi zmagają się Polacy. Niewiele osób posiada wystarczającą ilość środków na sfinansowanie podstawowych potrzeb, wymianę sprzętu na nowy, czy kolejną ratę za sofę. Dla większości jedynym rozwiązaniem jest pożyczka online. Pożyczając pieniądze od instytucji finansowych, warto jednak zachować zdrowy rozsądek i dobrze się do tego przygotować. Poznaj wskazówki, które pomogą stać Ci się wiarygodnym w oczach banku.

Z opublikowanego w ostatnim czasie raportu Narodowego Banku Polskiego wynika, że w czwartym kwartale 2012 roku kredytodawcy zaostrzyli kryteria udzielania pożyczek i zobowiązań finansowych we wszystkich segmentach rynku. W czasach, gdy banki dokręcają śrubę osobom ubiegającym się o kredyt warto wiedzieć, jak poprawić zdolność kredytową. W końcu na niektóre czynniki możemy mieć wpływ, a za sprawą odpowiednich działań możliwa jest poprawa wiarygodności.

Co robić, aby być bardziej wiarygodnym dla banku?

Jakie działania podjąć zanim udamy się do banku po kredyt gotówkowy albo kredyt hipoteczny? Nierzadko najpierw należy spłacić wszystkie posiadane już zobowiązania. Jesteś posiadaczem karty kredytowej? Masz do spłacenia pożyczki? Te wydatki uważane są przez bank za koszty, które mogą zmniejszyć zdolność kredytową. Rozpatrując wniosek kredytowy bank bierze jednak pod uwagę nie tylko to, jakie długi posiadamy, ale również to czy spłacamy je terminowo.

Nasza aktywność kredytowa jest rejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej, a tym samym w bazach rejestrów znajdziemy zarówno pozytywne, jak i negatywne wpisy. Jeżeli terminowo wywiązywaliśmy się ze wszystkich zobowiązań finansowych, nie powinniśmy mieć problemu z zaciągnięciem kredytu. Jednocześnie pamiętajmy, że brak historii kredytowej nie jest naszym atutem. Nie mając żadnej historii kredytowej, jesteśmy dla banku jedną wielką niewiadomą. Tym samym analitykowi bankowemu ciężko będzie ocenić, czy w terminie wywiążemy się z obowiązku spłaty rat. Znacznie lepiej jest budować pozytywną historię kredytową.

Zadbaj o wpływy i wydatki

Kolejną rzeczą, o którą dobrze jest zadbać to zbilansowanie wpływów i wydatków, tak, aby móc odkładać, co miesiąc pewną stałą kwotę. Oszczędności będą stanowiły zabezpieczenie na wypadek nieplanowych wydatków.. Pomogą one uchronić przed koniecznością zaciągania pożyczki przez Internet. O tego typu rozwiązania będziemy mogli sięgnąć w sytuacjach, w których to nie będziemy mieć innego wyjścia. W takich chwilach warto wesprzeć się rzetelnym rankingiem firm pożyczkowych, który zamieszczony jest na stronie chwilowkiok.pl – chwilówki online

Co po złożeniu wniosku?

W chwili składania wniosku o kredyt, koniecznie należy wybrać odpowiednie parametry. Wybierając dłuższy okres kredytowania, możliwe będzie obniżenie wysokości miesięcznej raty, a to przełoży się na wyższą zdolność kredytową. Wtedy to znacznie łatwiej uzyskać pozytywną decyzję kredytową, jeżeli zdecydujemy się na ratę równą zamiast malejącej. Wydłużenie czasu spłaty i równe raty w ostatecznym rozrachunku podniosą wartość odsetek wpłacanych do banku, ale zdecydowanie ułatwią dostęp do kredytu. Można rozważyć także dołączenie do kredytu członka rodziny czy ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia np. na nieruchomości osoby trzeciej.

Nie bez znaczenia pozostaje również oferta, z której zamierzamy skorzystać. Warto jest wziąć pod uwagę ofertę różnych banków. Nawet, jeśli decyzja kredytowa w jednym banku nie jest zadowalająca, to nie oznacza, że nie można uzyskać lepszych warunków w innych instytucjach. Banki stosują różne metody oceny zdolności kredytowej, dlatego warto je porównać. Ponadto regularnie pojawiają się oferty promocyjne kredytów.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…