Sukces Site Biznes Dlaczego konsumenci zaczynają częściej wybierać laptopy?

Dlaczego konsumenci zaczynają częściej wybierać laptopy?

5 min read
0
709
laptop

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup laptopa poleasingowego lub nowego z salonu. Procent sprzedaż laptopów jest więc większy od sprzedaży komputerów stacjonarnych. Dlaczego tak się dzieje?

Laptopy mają wiele zalet

Wbrew opiniom niektórych zagorzałych fanów komputerów stacjonarnych, laptopy mają naprawdę wiele zalet i w niektórych aspektach zdecydowanie przebijają zestawy PC. Pierwszym i zdecydowanie największym atutem laptopów jest ich mobilność. Jeszcze kilka lat temu tworzono laptopy, które były dość ciężkie. Teraz to się zmienia, komputery te stają się coraz lżejsze, ich waga sięga kilku kilogramów. Są one łatwe w przenoszeniu, bowiem ich rozmiary pozwalają nam je włożyć do plecaka czy torby. Nawet laptopy o większym ekranie (17 cali) są tylko nieco większe. Dodatkowo laptopy posiadają wbudowane baterie, które działają kilka godzin, a to oznacza, że z urządzenia można korzystać praktycznie wszędzie, w szkole, barze, w pociągu. Dodatkową wygodę stanowią ciągle rozwijające się internety bezprzewodowe, czyli modemy, które podłącza się do USB. Pozwalają one korzystać z internetu praktycznie w każdym miejscu o każdej porze.

Są również wady

Większość głosów przeciwko laptopom to te, że w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego, laptopa nie można ulepszać. Jego „upgrade” ogranicza się tylko do wymiany pamięci RAM oraz dysku twardego. Z pewnością jest to wada przenośnych komputerów. W komputerach stacjonarnych można z łatwością wymieniać różne podzespoły, a w laptopach nie ma takiej możliwości. Kto wie, być może w przyszłości produceni pójdą do przodu i pozwolą na modyfikację laptopów, ale jest to raczej mocno przyszłościowa i niepewna wizja. Kolejną wadą może być cena. Komputery stacjonarne z reguły są tańsze, oferując podobną lub lepszą specyfikację od laptopów. Z pomocą przychodzą tu jednak laptopy poleasingowe, które są używane, ale ich cena jest niższa, a stan techniczny i wizualny są na dobrym poziomie. Dodatkowo niektóre laptopy posiadają nawet jeszcze gwarancję producenta. Kupując laptopa poleasingowego, zaoszczędzimy dość sporo, a dostaniemy dobry sprzęt, który wystarczy na lata.

Czy laptopy wyprą z rynku komputery stacjonarne?

Pojawia się pytanie, czy laptopy będą w stanie wyprzeć z rynku komputery stacjonarne? Na ten moment nie ma takiej możliwości. Komputery stacjonarne, mimo że są rzadziej kupowane od laptopów, i tak mają silną pozycję na rynku i tak zapewne pozostanie przez najbliższe kilka lat. Mimo wszystko, dla wielu osób, PC będzie lepszym i przyszłościowym wyborem niż laptop, którego podzespołów nie da się wymienić.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…