Sukces Site Firma W jaki sposób czyści się separatory?

W jaki sposób czyści się separatory?

3 min read
0
1,945
kanalizacja

Separator to specjalne urządzenie do oczyszczania ścieków, jeszcze przed bezpośrednim wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Obowiązuje następujący podział separatorów: separatory substancji ropopochodnych, separatory skrobi i separatory tłuszczów. W związku z tym, zawsze należy wybrać separator pod kątem tego, na jakiej powierzchni oraz przy jakim typie kanalizacji będzie się z niego korzystało.

Jak należy obchodzić się z separatorami?

Firma Stankan, za pośrednictwem swojej strony www stankan.pl wskazuje, jak istotne jest to, żeby regularnie czyścić separatory, gdyż w innym przypadku może dojść do ich zapchania. Stankan oferuje także czyszczenie każdego z typu separatorów, o każdej pojemności i głębokości. Do czyszczenia używa się specjalnych pojazdów, przystosowanych do pracy w określonych warunkach. Dzięki systematycznemu czyszczeniu separatora nie przepełni się on oraz na pewno nie wyleje. Głównie ma to znaczenie w branży gastronomicznej. Nie dojdzie bowiem do niedrożności kanalizacji. Poza obiektami gastronomicznymi separatory powinny być umieszczone wszędzie, gdzie gromadzi się duża ilość tłuszczy. Należy je czyścić cyklicznie, gdyż warstwa tłuszczy nie może przekraczać 20 centymetrów. Separatorów można również używać do oczyszczania garażów podziemnych. Separatory powinno się czyścić co 2 tygodnie lub co miesiąc, w zależności od tego, gdzie są używane.

Czyszczenie separatorów w firmie Stankan

Jeśli zależy nam na tym, aby separator był dobrze wyczyszczony to warto skorzystać z usług firmy Stankan. Dobrze będzie założyć odrębny dziennik, w jakim zaznaczy się terminy, kiedy wykonywano czyszczenie i jaki jest stan separatora. Im więcej dany zakład pracy wytwarza tłuszczy, tym bardziej należy o to zadbać. Należy bowiem regularnie oczyszczać kanalizację z odpadów. Dzięki temu nie tylko zachowa się dbałość o środowisko naturalne, ale i można nabrać pewności, że nie dojdzie do awarii, które mogłyby zakłócić codzienną pracę. Naprawdę więc warto zgłosić się do firmy Stankan.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…