Sukces Site Biznes Samochód to podstawa

Samochód to podstawa

4 min read
0
1,782
auto

Samochody są bardzo przydatnym elementem codziennego życia. Pomagają nam w przemieszczaniu się. Możemy z ich pomocą szybko dostać się do pracy lub wrócić do domu. Zakup środka lokomocji nie należy jednak do najmniej kosztownych. Co zrobić, jeśli potrzebujemy auta, a nie możemy pozwolić sobie na kupno nawet używanego?

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI?

Są dwie opcje: leasing albo kredyt bankowy. W drugim przypadku kredytodawca dokładnie nas „prześwietli”, sprawdzając naszą historię kredytową, nasze zarobki i zobowiązania. Najczęściej jest to również bardziej kosztowny wariant. Jeśli chodzi o wzięcie samochodu w leasing, tu sytuacja wygląda nieco lepiej. Leasingodawca, oczywiście, sprawszy czy posiadamy źródło dochodu, ale bardzo często wystarczy mu do tego nasze oświadczenie lub PIT za zeszły rok, zamiast całej tony dokumentów i skomplikowanej procedury. Jest jednak jeden „haczyk”. Decydując się na leasing, warto pamiętać, że to firma, które udziela nam pożyczki jest tymczasowym właścicielem pojazdu. To ona za niego płaci, dokonuje wszelkich formalności i nijako wypożycza nam auto za comiesięczną opłatę. Po upływie okresu leasingowania, możemy jednak wykupić samochód na własność za ułamek jego wartości.

LEASING AUT UŻYWANYCH – CZY TO REALNE?

Wiele mówi się o leasingu aut nowych. Okazuje się, że wiele firm oferuje również leasing samochodów używanych. W przypadku firmy CLS działa to na prostych zasadach. Klient nie musi szukać samochodu, pochodzącego od autoryzowanego przez producenta danej marki komisu. Leasing aut używanych można otrzymać na dowolne auto, również bezpośrednio od jego właściciela. Powinien to być jednak samochód nie starszy, niż 10 lat. Klient powinien również dysponować 10-procentowym wkładem własnym.

DODATKOWE KORZYŚCI LEASINGU

Skorzystanie z usług firmy leasingowej ma jeszcze inne plusy. Nie jesteśmy obarczeni stosem dokumentów. Nie musimy również tracić czasu, spędzając go w długich, urzędowych kolejkach. Nie ma potrzeby nawet, abyśmy osobiście odbierali zakupiony pojazd od dilera, z komisu czy od dotychczasowego właściciela. Tym wszystkim zajmie się agent, wyznaczony przez firmę leasingową. Comiesięczną płatność można rozłożyć na naprawdę dogodne raty. Po okresie leasingowania, jak wspomniano, można wykupić pojazd, ale można również pozostawić go w rękach firmy leasingowej i znaleźć nowszą, ciekawszą zdobycz.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…