Sukces Site Pieniądze Czy konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie ?

Czy konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie ?

5 min read
0
1,006
pieniądze

Konsolidacja kredytów to bardzo popularny temat. Połączeniu kilku dużych zobowiązań w jedno z mniejsza ratą daje wiele możliwości i posiada sporo plusów. Wiele osób zastanawia się jednak nad podjęciem takiej decyzji. Jeśli podejmiemy ją po zastanowieniu i kalkulacji, a nie pod wpływem chwili konsolidacja taka może przynieść bardzo wiele przydatnych rozwiązań. Czym zatem jest konsolidacja kredytów? Czy konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie? Jakie ma plusy i minusy? Odpowiedzi, przydatne porady oraz wskazówki prezentujemy poniżej.

Czym jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to połączenie kilku kredytów z dużą miesięczną ratą w jeden kredyt z niższą miesięczną ratą. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowana oraz ujednoliceniu warunków kredytowania. Zamiast płacić kilka rat miesięcznie, na łączną sumę np. 1000 zł, możemy skonsolidować te zobowiązania i spłacać jeden kredyt, np. na sumę 400 zł miesięcznie. Konsolidacja pozwala zredukować miesięczne raty nawet o kilkadziesiąt procent. Aby starać się o konsolidację kredytów w banku, musimy legitymować się zdolnością kredytową. Sam proces konsolidacji jest podobny do procesu pozyskiwania normalnego kredytu z tą tylko różnicą, że cel pieniędzy z kredytu jest inny (kredyt konsolidacyjny ma pokryć nasze zadłużenie).

Czy konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie tak! Konsolidacja kredytów daje wiele możliwości i jest korzystna pod różnymi względami. Pierwszym plusem jest odciążenie domowego budżetu i obniżenie miesięcznych wydatków. Jeśli nasza sytuacja finansowa pogorszyła się i grozi nam np. utrata płynności finansowej, zdecydowanie warto wybrać konsolidację. Dzięki połączeniu kilku dużych kredytów w jeden z niższą ratą, miesięcznie zapłacimy znacznie mniejszą sumę. Dzięki temu nie będziemy zalegać ze spłatami, a komfortowo wyjdziemy z problemów finansowych. W ten sposób unikniemy np. kosztów windykacyjnych czy nieprzyjemnych sytuacji z windykatorami lub nawet komornikiem.

Kolejną korzyścią konsolidacji kredytów jest zwiększenie zdolności kredytowej. To wbrew pozorom dobry sposób, jeśli staramy się o kolejny kredyt np. samochodowy i bardzo nam na nim zależy. Banki udzielając nam kolejnego kredytu, sprawdzą nasze miesięczne wydatki, nie przykładając tak dużej wagi do długości kredytów. Jeśli zamiast 1000 zł miesięcznych rat będziemy mieli tylko 300 zł – 400 zł, z dużo większym prawdopodobieństwem otrzymamy nowy kredyt.
Konsolidacja kredytów może być również pomocna, jeśli chcemy uporządkować swoje finanse. Zamiast współpracy z różnymi bankami, wykonywanie wielu przelewów i pamiętania o różnych terminach otrzymamy jedną, miesięczną ratę i będziemy związani umowa tylko z jednym bankiem.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…