Sukces Site Firma Zwyżki na OC – sprawdź, czy Ciebie także dotyczą!

Zwyżki na OC – sprawdź, czy Ciebie także dotyczą!

4 min read
0
1,033
dacia

O zniżkach na OC mówi się dużo – omawiane są różne aspekty obniżające finalną składkę. Co jednak wpływa na wysokość OC negatywnie i jest tzw. zwyżką? Dowiedz się, czy Ciebie także dotyczą zawyżone stawki!

Zniżki na OC przysługują kierowcom, którym nie zdarzają się kolizje (tzw. bezwypadkowa jazda) oraz od wielu lat posiadają prawo jazdy. Często mówi się także o zniżkach w kontekście wykupowania OC i AC w pakiecie. Kiedy jednak przyjdzie zapłacić Ci więcej i z czego to wynika?

Młodzi kierowcy płacą więcej

Osoby, które mają mniej niż 25 lat lub posiadają prawo jazdy od niedawna muszą liczyć się z tym, że dotknie ich tzw. zwyżka przy wyliczaniu składki OC. Firmy ubezpieczeniowe zabezpieczają się w ten sposób, gdyż młodzi kierowcy nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu pojazdów i często wykazują się brawurą, co w efekcie prowadzi do stłuczek. Osoby poniżej 25 roku życia często określane są mianem grupy „podwyższonego ryzyka”, w związku z czym mogą zapłacić za ubezpieczenie OC nawet 50% więcej niż doświadczony kierowca, posiadający taki sam samochód, w tym samym mieście.

Awaryjna jazda

Kierowcy, którym często zdarzają się stłuczki mogą zapomnieć o zniżkach – zwłaszcza tych za bezszkodowe prowadzenie samochodu. Zazwyczaj przy wyliczeniu ich składka OC nie będzie znacznie odbiegała od tej, która dotyczy młodych kierowców. Oznacza to, że z każdym kolejnym zdarzeniem na drodze składki będą rosły. Nie oznacza to jednak, że jedna drobna stłuczka całkowicie przekreśla zniżki za kilkunastoletnie bezszkodowe prowadzenie samochodu. Każdy z ubezpieczycieli wylicza indywidualnie składkę OC, dlatego w przypadku takich kierowców nieocenione będą kalkulatory OC/AC, które wskażą, w jakiej firmie warto wykupić ubezpieczenie, by nie odbiegało cenowo od tych z lat poprzednich.

Samochody o specjalnym przeznaczeniu

Najwyższe zwyżki dotyczą tzw. samochodów o specjalnym przeznaczeniu, czyli właścicieli taksówek czy samochodów do nauki jazdy. W ich przypadku zwyżki mogą wynosić nawet 200% w stosunku do normalnych pojazdów. Są to samochody z grupy największego ryzyka, przez co ubezpieczyciele – chcąc się zabezpieczyć – wymagają od ich właścicieli największych składek OC.

Niezależnie od tego, czy jesteś w jednej z tych grup – korzystając z kalkulatora OC/AC możesz znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę i sukcesywnie pracować na to, by z czasem Twoje OC było jeszcze niższe.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…