Sukces Site Firma Na co zwrócić uwagę wybierająć kurtynę paskową do chłodni

Na co zwrócić uwagę wybierająć kurtynę paskową do chłodni

5 min read
0
1,263
kurtyna

Jednym z istotnych problemów, które występują w pracy chłodni, jest odkładanie się szronu i lodu na urządzeniach chłodniczych. Oblodzone urządzenia zużywają więcej energii i pracują mniej wydajnie. Problem ten narasta najszybciej, gdy do wnętrza komory dostaje się ciepłe i wilgotne powietrze przez otwarte drzwi mroźnicze.

Rozwiązaniem tego problemu może być skrócenie do niezbędnego minimum czasu, gdy chłodnia pozostaje otwarta. Zastosowanie dodatkowej przegrody w postaci kurtyny z pasów PCV dodatkowo ograniczy wymianę powietrza. Jak wybrać kurtynę PCV do chłodni? Zapraszamy do lektury.

Typ folii PCV

Właściwości fizyczne pasów z folii PCV zmieniają się w zależności od ilości i jakości ulepszaczy, które są dodawane do polichlorku winylu w procesie ekstruzji. Materiał przeznaczony do zastosowań w ujemnej temperaturze powinien mieć w swoim składzie zwiększoną ilość plastyfikatorów. Zwiększona ilość tych ulepszaczy sprawia, że tworzywo jest znacznie bardziej elastyczne od pasów standardowych. W odróżnieniu od pasów standardowych nie traci swojej elastyczności w ujemnej temperaturze. 

Sposób wykonania pasów

Pasy różnią się sposobem wykonania powierzchni. Mogą być gładkie lub posiadać po obu stornach podłużne wzmocnienia w postaci żeber. Pasy gładkie są dedykowane do stosowania, gdy priorytetem jest najwyższa szczelność przegrody, a przez kurtynę będzie odbywał się ruch pieszy lub mechaniczny o małej intensywności.

Pasy obustronnie żebrowane zaleca się stosować w miejscach o intensywnym ruchu wózków widłowych. Pasy mają kontakt z wózkiem i ładunkiem za pośrednictwem żeber. Dzięki temu powierzchnia pasa jest mniej narażona na zużycie, dodatkowo pasy żebrowane nie przywierają łatwo do opakowań kartonowych i owiniętych folią streatch.

Szerokość wstęg

Wstęgi gładkie i obustronnie żebrowane, przeznaczone do pracy w mroźniach, są produkowane w trzech odmianach szerokości: 200mm, 300mm i 400mm. Szerokość wstęgi należy dopasować do wysokości otworu oraz planowanego rodzaju ruchu przez przegrodę oraz jego intensywności. Warto kierować się zasadą mówiącą, że im szersza wstęga kurtyna będzie szczelniejsza, jednak trudniej przez nią przechodzić.

Wstęgi o szerokości 200mm są dedykowane dla ruchu pieszego i lekkiego ruchu mechanicznego. Szerokość 300mm jest stosowana dla intensywnego ruchu mechanicznego. Z pasów o szerokości 400mm wykonuje się najczęściej przegrody pomieszczeń.

Zakład pasów

Zachodzenie na siebie pasów decyduje o szczelności kurtyny. Zwiększając zakład pasów uzyskuje się szczelniejszą przegrodę. Zaleca się, żeby zakład był większy niż standardowy, dla kurtyn o wysokości większej niż 3m oraz w miejscach o zwiększonym parciu wiatru. Zakład zwiększa się również, gdy kurtyna ma za zadanie tłumić hałas.

Więcej o kurtynach chłodniczych na http://kurtynypcvpaskowe.pl/

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…