Sukces Site Firma Zwiększone zapotrzebowanie na programistów – jak sobie z nim radzić?

Zwiększone zapotrzebowanie na programistów – jak sobie z nim radzić?

5 min read
0
972
it

Szukanie technologicznych przewag konkurencyjnych powoduje wzrost zapotrzebowania na usługi programistów. Brak odpowiednio wykwalifikowanych i utalentowanych pracowników może powodować opóźnienia lub nawet konieczność rezygnacji z realizacji kluczowych projektów w obszarze IT. Jakie są najbardziej efektywne strategie pozyskiwania programistów? Co robić, by być atrakcyjnym potencjalnym pracodawcą dla najlepszych specjalistów?

Budowanie marki pracodawcy

Jest to ciągle niedoceniana i niedoinwestowana strategia pozyskiwania pracowników. Tymczasem większość programistów nie poszukuje nowej pracy. Dodatkowo są oni codziennie zasypywani ofertami wysyłanymi przez rekruterów i do większości z nich nawet nie zaglądają. Duża liczba i podobna forma otrzymywanych ofert zwiększa ich pasywność w poszukiwaniu nowego zajęcia.

Strategia budowania marki może pomóc w rozwiązaniu problemu pozyskiwania wykwalifikowanych programistów. Odpowiednio przygotowana kampania employer branding może spowodować, że wielu specjalistów zostanie zachęconych do zapoznania się z ofertą pracodawcy i w efekcie do zmiany miejsca pracy.

Co podkreślać w kampaniach employer branding? Na pewno warto informować o możliwościach rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Jest to bowiem priorytet dla większości programistów. Warto również informować o językach programowania i technologiach, które wykorzystywane są w codziennej pracy. Tym również można zwrócić uwagę potencjalnych kandydatów. Nie należy przy tym zapominać o jasnej komunikacji dotyczącej wynagrodzenia, dodatkowych benefitów i warunków pracy.

Korzystanie z outsourcingu programistów

Drugą możliwą strategią jest korzystanie z outsourcingu programistów. Działania takie pozwalają na ograniczenie kosztów pozyskiwania i utrzymywania pracowników działu IT. Umożliwiają także znaczące skrócenie czasu potrzebnego na pozyskanie odpowiednio wykwalifikowanych programistów, którzy są w stanie wspomóc realizację kluczowych projektów. Pozwala również na eliminację ograniczeń wynikających z niedoboru specjalistów na lokalnym rynku.

Korzystanie z outsourcingu to także jeden ze sposobów na uzyskanie  dostępu do najnowszych i najbardziej innowacyjnych technologii, be konieczności budowania kompetencji we własnym zespole. Pracownicy software house oferującego takie usługi muszą dysponować wiedzą i doświadczeniem pozwalającym na szybkie i sprawne realizowanie nawet najtrudniejszych projektów, niezależnie od tego czy będą to aplikacje webowe, aplikacje mobilne czy też inne przedsięwzięcia.

Wybierając software house, warto poszukiwać wśród takich partnerów, których skala odpowiada potrzebom firmy. Partnerzy tacy będą w stanie zaoferować swoje najlepsze zasoby, dzięki czemu ograniczone zostanie ryzyko pozyskania niedoświadczonych pracowników, których kompetencje nie będą odpowiednie do sprawnej realizacji prowadzonych projektów technologicznych. Wybór liderów rynkowych, choć z pozoru najbardziej oczywisty, nie zawsze może się okazać najlepszym z możliwych rozwiązań.

 

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…