Sukces Site Nieruchomości Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

9 min read
0
1,440
mieszkanie

Sprzedaż nieruchomości to nie lada wyzwanie. Nim przystąpi się do tworzenia opisu oferty należy wykonać zdjęcia mieszkania. Pozornie prosta czynność, wymaga jednak staranności i przygotowań. Mieszkanie musi się stać atrakcyjnym przedmiotem, który przykuje uwagę i zaciekawi potencjalnych nabywców. Jeśli chcecie samodzielnie podjąć się takiego wyzwania – zapraszamy do skorzystania z kilku rad.

Dobra fotografia nieruchomości jest niezbędnym elementem oferty. Można wynająć profesjonalistę lub zdać się na pracowników biura nieruchomości. Jeżeli macie czas i nie obawiacie się własnych umiejętności fotograficznych, podejmijcie się tego wyzwania samodzielnie.

Aby zrobić dobre zdjęcia mieszkania, warto zwrócić uwagę na kilka złotych zasad, które pomogą w uzyskaniu jak najlepszego efektu. Jeżeli wiecie, że nie będą zmieniane kolory ścian i już nic nie będzie wyburzane można przystąpić do przygotowań.

Porządek

Oczywiście trzeba zacząć od zrobienia porządku. Należy pochować wszystkie zbędne rzeczy. Wyzwaniem może okazać się np. pokój dziecka, ale warto wynieść z niego pudła z zabawkami i wpuścić trochę przestrzeni, poukładać gry, puzzle, kredki zabawki. W całym mieszkaniu warto przyjrzeć się regałom i zostawić na nich tylko te książki, które nie powodują efektu przeciążenia. Należy pochować zdjęcia, bibeloty i trofea. Warto także uprzątnąć wszystkie kable, buty czy hantle i skakanki. Następnym wyzwaniem jest kuchnia. Schowajcie wszystko z blatu, nie zapominając o naczyniach z suszarki i garnkach z kuchenki. Warto wypolerować błyszczące powierzchnie i zlikwidować zacieki. Te wszystkie zalecenia najłatwiej będzie oczywiście wprowadzić w mieszkaniu, z którego już możemy się wyprowadzić. Jeśli istnieje taka możliwość przed publikacją oferty, to z pewnością mieszkanie będzie prostsze do aranżacji.

Nauka od konkurencji

Nim przystąpicie się do robienia zdjęć, można podpatrzyć jak inni uwieczniają mieszkania. Bez problemu na stronach internetowych profesjonalnych biur nieruchomości znajdziemy piękne fotografie pomieszczeń. Również podpowiedzią mogą okazać się strony związane z dekorowaniem czy urządzaniem wnętrz. Znajdziecie tam, nie tylko przydatne ujęcia i kadry ale również podpowiedzi jak ujednolicić wnętrze.

Odpowiednia aranżacja

Należy dążyć do neutralizacji mieszkania. Wszystkie wzorki i desenie zamieniamy na jednolite neutrale kolory. Mieszkanie powinno nabrać katalogowego wyglądu. Być może warto przesunąć kanapę i dodać mały nowy stolik? A ze stołu w jadalni zdjąć ulubiony obrus i postawić wazon ze świeżymi kwiatami? Dodanie białego dywanika w łazience rozświetli i powiększy często ciemną przestrzeń, trudną do sfotografowania.

Światło

Ważnym elementem dobrego zdjęcia jest światło. Warto kierować się tu zasadą, że najlepsze światło do zdjęć to słoneczne. Dobrze jest wiedzieć o jakiej porze dnia poszczególne pomieszczenia są najlepiej oświetlone, by następnie wykorzystać ten moment na sesję fotograficzną mieszkania lub danego pokoju. Najgorszą porą dnia na robienie zdjęć mieszkania jest wieczór lub noc. Dla odbiorcy najlepsze zdjęcie to jasne (lecz nieprześwietlone), wyraźne i przedstawiające pomieszczenia z różnych stron.

Dobry kadr

Warto przemyśleć, które pokoje są najczęściej wykorzystywane i najbardziej funkcjonalne. Owszem łazienka jest niezbędnym pomieszczeniem, ale nie trzeba poświęcać wiele czasu, aby ją uwiecznić na zdjęciu. Kupującego zazwyczaj interesuje kolorystyka oraz wyposażenie, określające standard lokalu. Kuchnia zazwyczaj ma znaczenie strategiczne, ale to nie tam odpoczywamy czy oglądamy filmy. Pokój dzienny, sypialnia czy jadalnia to są kluczowe tematy na zdjęcia. Sprawdźcie, z której strony wyglądają najciekawiej, z jakim oświetleniem i z jakimi detalami. Zwróćcie uwagę, że zdjęcia pomieszczeń lepiej wyglądają z perspektywy siedzącego. Wówczas na zdjęciu lepiej oddany jest układ przestrzenny, a pokój wydaje się większy. Robiąc zdjęcie trzeba zachować piony i poziomy – często aparaty mają wyświetlaną poziomicę na ekranie. Do robienia zdjęć wykorzystajcie statyw.  Wówczas unikniecie poruszonych zdjęć i prościej będzie zachować równy pionowy układ. Dobrze jest ustawić aparat pod kątem, aby na zdjęciu znalazło się miejsce zbiegu ścian. Dzięki temu uzyska się wrażenie głębi.

Jeżeli macie wyjątkowy widok zza okna, pamiętajcie że warto zrobić mu zdjęcie. Parki, ogrody, niska zabudowa lub bliskość popularnego miejsca, które jest widoczne z okien mieszkania będzie wpływało na jego atrakcyjność.

Dobra oferta to dobre zdjęcia. Zróbcie kilka i wybierzcie te najlepsze ujęcia. Fotografując mieszkanie nie śpieszcie się, lepiej dzień poczekać niż udostępnić nieatrakcyjną ofertę. A jeśli chcecie zobaczyć ciekawe przykłady profesjonalnie wykonanych fotografii sprawdźcie np. konto na Instagramie wrocławskiej firmy SDP Nieruchomości: https://www.instagram.com/sdp_nieruchomosci/.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Nieruchomości
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…