Sukces Site Edukacja Jakie zdanie o tatrze mają Polacy?

Jakie zdanie o tatrze mają Polacy?

3 min read
0
1,144
teatr

Kino nadal w przekonaniu wielu Polaków pozostaje ciekawszą formą rozrywki niż teatr. Można jednak dostrzec, że znacznie więcej naszych rodaków jest przekonanych do spektakli teatralnych, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Zmienia się ich postrzeganie sztuki, są bardziej spragnieni kulturalnych wydarzeń, doceniają kunszt gry teatralnej i talent aktorów. Przekonali się, jak dużych doznań mogą doświadczyć w teatrze.

Teatr w nowoczesnym stylu

Na przestrzeni ostatnich lat polski teatr przeszedł dużą metamorfozę. Przykładem jest m.in. Teatr Komedia zapewniający widzom dużą porcję śmiechu i radości. Teatru coraz bardziej koncentrują się na grze aktorów młodego pokolenia, które wnosi do teatru mnóstwo świeżości. Zmieniła się ponadto tematyka spektakli. Nie są to już tylko dzieła klasyczne, ale także współczesnych reżyserów, którzy tworzą sztuki dopasowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. To powoduje, że widz może utożsamiać się z aktorami tak samo, jak dzieje się to w kinie.

Repertuar teatralny jest bardzo bogaty, każdy może w nim znaleźć coś, co odpowiada jego zainteresowaniom i to, co po prostu mu się podoba. Są klasyczne sztuki Szekspira, współczesne dramaty i komedie, a także pokazy dla dzieci. Teatr dzisiaj bawi, uczy i wzrusza, pokazuje i kreuje rzeczywistość, jest inspiracją do rozwiązywania codziennych problemów współczesnego człowieka. To miejsce, które zmieniło się wraz ze zmianą preferencji widza.

Wciąż za drogo i za mało czasu

Zmiany te jednak nie do końca przekonują wszystkich Polaków. Nadal uważają oni teatr za rozrywkę zarezerwowaną tylko dla wąskiego grona odbiorców. Istnieje przekonanie, że aby pójść do kina, trzeba dużo zapłacić. Bilety są droższe niż bilety do kina, jednak zdarzają się bardzo atrakcyjne oferty,  które mogą być dobrą do przeżycia czegoś nowego.

Polacy nie chodzą teatru, ponieważ nie mają na to czasu, tak przynajmniej sami uważają. Spotkania z przyjaciółmi, wieczorne wyjścia do baru i kina – czas nie jest więc żadnym argumentem, a raczej wymówką, która usprawiedliwia ich brak zainteresowania teatrem.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Edukacja
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…