Sukces Site Praca Zbrojarz – jakie zadania wykonuje w pracy?

Zbrojarz – jakie zadania wykonuje w pracy?

5 min read
0
5,187
biznes

Praca zbrojarza należy do jednej z najbardziej odpowiedzialnych prac na placu budowy. W tym artykule dowiemy się kim jest zbrojarz, kto może nim zostać oraz jakie zadania wykonuje podczas swojej pracy.

Kim jest zbrojarz i na czym polega jego praca?

Osoba pracująca na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonywanie wszystkich prac zbrojarskich na terenie placu budowy. Zadaniem zbrojarza jest dobór oraz montowanie stalowego zbrojenia powstającego obiektu budowlanego. Wykorzystując stal zbrojeniową montuje on szkielety konstrukcji żelbetowych.

Do innych obowiązków zbrojarza należy:

  • Obsługa wszystkich maszyn zbrojarskich,
  • Tworzenie elementów konstrukcji żelbetowych,
  • Układanie zbrojenia w szalunkach i formach,
  • Pilnowanie przeprowadzanych prac zbrojarskich,
  • Obróbka ręczna lub maszynowa betonu – tłoczenie, nanoszenie na powierzchnię, sprężanie,
  • Wykonywanie zbrojenia,
  • Zabezpieczenie budowli żelbetowych.

Praca zbrojarza wbrew pozorom jest bardzo ciężka oraz odpowiedzialna. To właśnie od niego zależny jest sukces wykonywanego projektu budowlanego. Niezbędna okazuje się również podstawowa, jak i zaawansowana wiedza techniczna, ponieważ zbrojarz każdy swój dzień zaczyna od dokładnej analizy rysunków technicznych. Na ich podstawie ustala on wszystkie rozwiązania materiałowe oraz konstrukcyjne. Osoba pracująca na tym stanowisku jest w pełni odpowiedzialna za przeprowadzenie wszystkich przygotowań oraz działań zbrojarskich, które mają zostać wykonane na budowie.

Zbrojarz posiadać musi podstawowy sprzęt, na który składają się:

  • Ręczne i mechaniczne nożyce zbrojarskie,
  • Agregaty do prostowania oraz cięcia stali,
  • Spawarki, podcinaki, cęgi, młotki, szczotki, giętarki;

Jak zostać zbrojarzem?

Podstawowym wymaganiem, które musi spełnić kandydat na zbrojarza jest ukończenie szkoły zawodowej o profilu budowlanym. Niezwykle istotnym czynnikiem jest stan zdrowia osoby starającej się pracować na tym stanowisku. Zbrojarz bardzo często pracuje w ciężkich warunkach oraz na wysokości. Osoby posiadające sporą wadę wzroku lub inne poważną chorobę, taką jak na przykład padaczka, mogą mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Przyszły zbrojarz powinien mieć zmysł technika. Podstawowym elementem pracy przy każdym projekcie jest rysunek techniczny. Osoba niezdolna do jego przeczytania oraz poprawnej interpretacji. Kolejnym ważną rzeczą jest to jak bardzo rozwinięte zdolności manualne ma dany pracownik. Na tym stanowisku nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy oraz niedoskonałości – wszystko musi być dokładnie zrobione. Praca ze względu na swój charakter nie jest dla każdego.

Zarobki zbrojarza

Wynagrodzenie za pracę na tym stanowisku w głównej mierze zależy od doświadczenia danego pracownika. Osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową mogą liczyć na pensję rzędu 2100 zł, zaś bardziej doświadczeni zbrojarze – powyżej 3500 zł. Rynek pracy dla zbrojarzy wygląda bardzo dobrze. Zarówno osoby bez żadnego stażu jak i ci, którzy pracują już wiele lat na tym stanowisku bez problemu znajdą pracę (sprawdź w praca.money.pl).

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Praca
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…