Sukces Site Firma Jak zaprojektować małe stoisko targowe?

Jak zaprojektować małe stoisko targowe?

4 min read
0
1,114
targi
Sukces stoiska targowego zależy od wielu czynników. Zaliczymy do nich rodzaj oferowanych usług i ich ceny, wystroju, rodzaju stoiska i jego umiejscowienie. Zaplanowanie przestrzeni stoiska handlowego jest dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji małą powierzchnię. Nawet niewielki budżet można jednak optymalnie wykorzystać.

Stoisko otwarte

Hasło „otwórz się na ludzi” brzmi banalnie, natomiast w praktyce oznacza sukces. Zamknięte stoiska z ladą na samym froncie może znacznie zmniejszyć ilość zainteresowanych. Podczas rozmowy warto bowiem stanąć obok siebie zamiast po dwóch stronach lady. Taki układ symbolizuje partnerstwo, a nie relację oficjalną. Stoiska targowe otwarte zachęcają do podejścia i nawiązania pierwszego kontaktu.

Oświetlenie

Nawet małe stoisko może zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Stoisko oświetlone jasnym i mocnym światłem będzie zapewne zauważone w pierwszej kolejności. Intensywne światło będzie optycznie powiększało przestrzeń. Ściany można również podświetlić grafiką z reklamą firmy. Często stosuje się również różnego rodzaju podświetlenie punktowe np. lady czy stołu.

Lokalizacja stoiska

Jeśli masz możliwość wyboru miejsca to bardzo dobra wiadomość. Atrakcyjna lokalizacja stoiska to bowiem spory krok do sukcesu wystawy. Najlepsze miejsca znajdują się na środku targów i zarezerwowane są zazwyczaj dla dużych stoisk. Pomiędzy nimi znajdują się często mniejsze stoiska. Będąc w pobliżu liderów nasza firma będzie lepiej kojarzona. Dobrym wyborem będą również miejsca niedaleko wejścia lub główne ciągi prowadzące do środka hali.

Wysokość

Zabudowa ma zazwyczaj wysokość do 2,5 metra. Planując małe stoisko możemy za to zainwestować w jego wysokość. Zapewni to nam więcej powierzchni reklamowej, a stoisko będzie bardziej widoczne na tle innych. Zaprojektowaniem takiego stoiska może zająć się profesjonalna firma, która udzieli praktycznych wskazówek.

Profesjonalny projekt

Na rynku usług istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem i budowaniem stoisk targowych. Każdy wykonany projekt będzie traktowany indywidualnie. Projekt można dopasować do potrzeb każdej firmy. Pamiętajmy, że stoisko ma zwracać uwagę więc powinno być oryginalne i zaskakujące. Dobór odpowiednich barw i materiałów znacznie wpłynie na pierwsze wrażenie potencjalnych klientów. Nie można zapomnieć również o różnego rodzaju materiałach reklamowych i poczęstunku dla odwiedzających. Podział stoiska na strefy również będzie bardzo korzystny. Powinno znaleźć się miejsce na spokojną rozmowę i relaks.
Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…