Sukces Site Pieniądze Zalety i wady kredytu gotówkowego

Zalety i wady kredytu gotówkowego

4 min read
0
1,601
inwestycje

Jeżeli szybko potrzebujesz pieniędzy, na pewno zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na ich zdobycie. Tym samym warto pomyśleć nad podjęciem kredytu gotówkowego. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję warto sprawdzić jego najbardziej istotne cechy. Poznaj zalety i wady, jakimi wyróżnia się podjęcie kredytu gotówkowego w banku lub innej instytucji pozabankowej.

Najważniejsze zalety podjęcia kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to kredyt, który można wydać na dowolnie wybrany przez siebie cel, co jest bez wątpienia jego najlepszą i najważniejszą zaletą. Bank ani też inna instytucja nie sprawdza, na co wydaliśmy pożyczone pieniądze. Tym samym możliwości jest naprawdę wiele. Kredyt możemy przeznaczyć między innymi na:

  • Organizację wesela
  • Remont w mieszkaniu
  • Zakup samochodu
  • Wycieczkę
  • Spłatę innego, wcześniej zaciągniętego zobowiązania

Brak konieczności informacji, na co przeznaczymy pożyczone pieniądze, jest jedną z największych zalet, którymi kredyt gotówkowy się cechuje.

Bardzo ważnym walorem tego typu pożyczki jest też fakt, że nie musimy wpłacać żadnego wkładu własnego, aby kredyt podjąć.

Kredyt gotówkowy sprawdza się również wówczas, kiedy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych stosunkowo szybko. Większość banków, w czasie przyznawania tego typu kredytu gotówkowego nie wymaga poręczycieli, ani też innych zabezpieczeń. Dodatkowo podjęcie takiego kredytu cechuje się również prostymi i szybkimi zasadami. Zaciągając kredyt gotówkowy możemy w krótkim czasie uzyskać pożądaną ilość pieniędzy, bez dodatkowych obciążeń finansowych. Obecnie banki oferują bardzo dogodne rozwiązania dla każdego indywidualnego klienta, czy też dla firmy, co sprawia, że podjęcie kredytu gotówkowego jest łatwe do spłaty i nie naraża nas na problemy finansowe.

Wady kredytu gotówkowego

Oczywiście, jak każdy inny produkt finansowy, kredyt gotówkowy ma też pewne wady, jakie należy poznać zanim zdecydujemy się podjąć zobowiązanie. Jedną z wad jest stosunkowo wysokie oprocentowanie kredytu, przez co wydłuża się czas jego spłaty. Dodatkowo bank przy udzielaniu kredytu pobiera za niego również prowizję, co niekiedy podnosi wartość zobowiązania nawet o 5 %. Większość banków udziela kredytów gotówkowych jedynie w złotówkach, co niektórzy również mogą traktować, jako wadę. Kredyt finansowy to jednak mimo kilku wad jest stosunkowo dobrym produktem finansowym, który warto podjąć jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…