Sukces Site Biznes Zakup zamrażarki skrzyniowej – o czym warto pamiętać?

Zakup zamrażarki skrzyniowej – o czym warto pamiętać?

8 min read
0
1,292
zamrażarki

Urządzenia chłodnicze tj. zamrażarki skrzyniowe to nieodłączny element wyposażenia sklepów ogólnospożywczych, lokali gastronomicznych, zakładów produkcyjnych z branży spożywczej, a także niektórych gospodarstw domowych. Urządzenia tego typu przeznaczone są do głębokiego mrożenia wielu typów produktów, przede wszystkim żywności.

Decyzja o zakupie takiego urządzenia jak zamrażarka skrzyniowa może być motywowana na wiele różnych sposobów. Najistotniejszym elementem takiej decyzji jest zwykle potrzeba wygospodarowania jak największej przestrzeni potrzebnej do mrożenia produktów spożywczych. Ze względu na dużą pojemność, a także z uwagi na specyficzną konstrukcję, zamrażarki skrzyniowe nadają się do tego celu wręcz znakomicie. Zresztą do takich celów zostały właśnie stworzone. Jeśli już wiemy, że potrzebujemy urządzenia mrożącego o dużej pojemności i wiemy, że takim urządzeniem ma być wspomniana wcześniej zamrażarka skrzyniowa, na jakie elementy konstrukcyjne takiego urządzenia powinniśmy zwrócić największą uwagę?

Pojemność

To podstawowy element decydujący o funkcjonalności danego modelu zamrażarki skrzyniowej. Jeśli chcemy mrozić większą ilość produktów, zakup małej zamrażarki nie ma najmniejszego sensu. Wybierając konkretny model zamrażarki zwróćmy zatem uwagę na nasze aktualne i przyszłe potrzeby, tak by zakup danego modelu zamrażarki nie okazała się pomyłką – aby oferowana przez zamrażarkę pojemność w krótkim czasie nie okazała się niewystarczająca względem naszych potrzeb. Z drugiej strony, nie ma sensu inwestować w zamrażarkę o zbyt dużej pojemności, ponieważ urządzenia tego typu pobierają większą ilość energii. Zakup należy wypośrodkować, tak by uwzględniał on nasze aktualne i przyszłe potrzeby (w krótkiej perspektywie czasu), ale nie generował niepotrzebnych kosztów wynikających z większego niż wymagane zużycia prądu.

Wydajność energetyczna urządzenia

Dzięki charakterystycznej konstrukcji, zamrażarki skrzyniowe są urządzeniami dobrze izolującymi przechowywane w ich wnętrzu produkty od środowiska zewnętrznego. W tym sensie możemy je nazwać urządzeniami o konstrukcji energooszczędnej. Na poziom zużycia energii elektrycznej wpływa jednak nie tylko budowa danego modelu zamrażarki, ale także efektywność działania agregatu, w jaki dany model zamrażarki został wyposażony. Zgodnie z obowiązującymi normami, każde urządzenie chłodnicze przypisane jest do określonej klasy energetycznej. Urządzenia zużywające najmniejsze ilości energii elektrycznej w stosunku do oferowanej pojemności oznaczane są symbolem A+++, a urządzenia charakteryzujące się najniższą wydajnością energetyczną oznaczone są symbolem D. Współcześnie większość urządzeń chłodniczych tj. zamrażarki dostępnych jest w czterech pierwszych klasach energetycznych A+++, A++, A+ i A. Możemy przyjąć, że im wyższa klasa energetyczna urządzenia tym większa sprawność jego działa i mniejsze zużycie energii potrzebnej do jego działania w systemie pracy ciągłej.

System sterowania i dodatkowe funkcje

Szukając wydajnej energetycznie zamrażarki skrzyniowej o pożądanej przez nas pojemności, warto pamiętać także o innych elementach wyposażenia takiego sprzętu. Warto zwrócić uwagę chociażby na zainstalowany w zamrażarce system sterowania, czy jest to system manualny czy automatyczny oraz na to, w jakie dodatkowe funkcje taka zamrażarka została wyposażona. Najnowsze zamrażarki skrzyniowe standardowo wyposażone są w sterowanie elektroniczne lub co najmniej w sterowanie elektromechaniczne, co ułatwia dokładne ustawienie żądanej temperatury mrożenia, a także w funkcję szybkiego mrożenia produktów czy opcję Stop Frost, która pozwala na sprawne rozmrożenie zamrażarki bez konieczności rozmrażania przechowywanych w jej wnętrzu produktów spożywczych.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu zamrażarki skrzyniowej upewnijmy się, że jest to urządzenie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i zgodne z obowiązującymi standardami, jeśli chodzi o jakość jego wykonania. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie zamrażarki, tak by jej przyszłe użytkowanie było dla nas jak najmniej kłopotliwe.

Artykuł został przygotowany przy współpracy w firmą Eladex, która oferuje zamrażarki skrzyniowe pod adresem https://www.eladex.com.pl/pol_m_Produkty_Witryny-mroznicze_Zamrazarki-skrzyniowe-241.html

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…