Sukces Site Firma Woda dla firm – którą opcję wybrać dla swojego biura?

Woda dla firm – którą opcję wybrać dla swojego biura?

5 min read
0
903
biuro

Pracodawcy są prawnie zobligowani do tego, aby dostarczać swoim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje. Wybierając najkorzystniejszą i najbardziej przystępną cenowo opcję dla swojej firmy warto rozważyć i przekalkulować wszystkie dostępne obecnie na rynku możliwości.

Woda z kranu

Należy zacząć od zbadania wody w ujęciu w swoim przedsiębiorstwie aby sprawdzić, jaki dokładnie filtr należy założyć. W przypadku, kiedy przy siedzibie znajduje się studnia, można zlecić jej zbadanie Sanepidowi. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności zakupu dystrybutorów i wymiany butli z wodą, co niewątpliwie pozwala zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.

Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, ponieważ w przypadku dużych zakładów o profilu produkcyjnym montaż kilkunastu kranów oraz przechowywanie całego mnóstwa porcelanowych kubków lub szklanek może przestać się opłacać. Wówczas woda dla firm w postaci dystrybutorów będzie znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Woda butelkowana

Kolejną opcją jest cykliczny zakup butelek z wodą o pojemności 1,5 l lub mniejszych egzemplarzy o pojemności ok 0,25 – 0,33 l. Te ostatnie coraz częściej można spotkać w salach konferencyjnych lub negocjacyjnych dużych firm, które z butelek z wodą tworzą wizytówkę firmy. Ponadto niektórzy są w stanie zapłacić nieco więcej za szklaną, a nie plastikową butelkę, ponieważ chodzi tu przede wszystkim o jakość oraz budowanie odpowiedniego wizerunku przedsiębiorstwa.

Woda dla firm w postaci butelek z wodą nastręcza jednak również problemów, ponieważ chodzi przede wszystkim o koszt utylizacji zużytych opakowań. Można oczywiście podpisać umowę z firmą zajmującą się recyklingiem plastiku, która będzie odbierała z przedsiębiorstwa zużyte butelki, jednak w przypadku dużych firm koszt ten mógłby urosnąć do znacznych rozmiarów.

Dystrybutory z wodą

Woda dla firm w postaci małych i zgrabnych urządzeń cieszy się coraz większa popularnością na rynku. Funkcjonalność oraz uniwersalność dystrybutorów sprawia, że można je spotkać nie tylko w siedzibach firm, ale również w urzędach i innych obiektach użytku publicznego, jak również w prywatnych domach.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim komfort i wygoda użytkowania, ale także niska awaryjność urządzeń i niski koszt kolejnych galonów z wodą. Dystrybutory zapewniają wodę gorącą, idealną do zalania kawy czy herbaty, wodę zimną, wodę letnią, a także wodę gazowaną. W ten sposób każdy pracownik i kontrahent będzie mógł napić się swojego ulubionego napoju bez większych problemów.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy Yazamco Poland

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Samochód zastępczy do nauki jazdy

Ideą firmy Serwis4L jest zapewnienie pojazdu zastępczego do nauki jazdy po awarii mechanic…