Sukces Site Firma Woda dla firm – którą opcję wybrać dla swojego biura?

Woda dla firm – którą opcję wybrać dla swojego biura?

5 min read
0
1,141
biuro

Pracodawcy są prawnie zobligowani do tego, aby dostarczać swoim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje. Wybierając najkorzystniejszą i najbardziej przystępną cenowo opcję dla swojej firmy warto rozważyć i przekalkulować wszystkie dostępne obecnie na rynku możliwości.

Woda z kranu

Należy zacząć od zbadania wody w ujęciu w swoim przedsiębiorstwie aby sprawdzić, jaki dokładnie filtr należy założyć. W przypadku, kiedy przy siedzibie znajduje się studnia, można zlecić jej zbadanie Sanepidowi. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności zakupu dystrybutorów i wymiany butli z wodą, co niewątpliwie pozwala zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.

Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, ponieważ w przypadku dużych zakładów o profilu produkcyjnym montaż kilkunastu kranów oraz przechowywanie całego mnóstwa porcelanowych kubków lub szklanek może przestać się opłacać. Wówczas woda dla firm w postaci dystrybutorów będzie znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Woda butelkowana

Kolejną opcją jest cykliczny zakup butelek z wodą o pojemności 1,5 l lub mniejszych egzemplarzy o pojemności ok 0,25 – 0,33 l. Te ostatnie coraz częściej można spotkać w salach konferencyjnych lub negocjacyjnych dużych firm, które z butelek z wodą tworzą wizytówkę firmy. Ponadto niektórzy są w stanie zapłacić nieco więcej za szklaną, a nie plastikową butelkę, ponieważ chodzi tu przede wszystkim o jakość oraz budowanie odpowiedniego wizerunku przedsiębiorstwa.

Woda dla firm w postaci butelek z wodą nastręcza jednak również problemów, ponieważ chodzi przede wszystkim o koszt utylizacji zużytych opakowań. Można oczywiście podpisać umowę z firmą zajmującą się recyklingiem plastiku, która będzie odbierała z przedsiębiorstwa zużyte butelki, jednak w przypadku dużych firm koszt ten mógłby urosnąć do znacznych rozmiarów.

Dystrybutory z wodą

Woda dla firm w postaci małych i zgrabnych urządzeń cieszy się coraz większa popularnością na rynku. Funkcjonalność oraz uniwersalność dystrybutorów sprawia, że można je spotkać nie tylko w siedzibach firm, ale również w urzędach i innych obiektach użytku publicznego, jak również w prywatnych domach.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim komfort i wygoda użytkowania, ale także niska awaryjność urządzeń i niski koszt kolejnych galonów z wodą. Dystrybutory zapewniają wodę gorącą, idealną do zalania kawy czy herbaty, wodę zimną, wodę letnią, a także wodę gazowaną. W ten sposób każdy pracownik i kontrahent będzie mógł napić się swojego ulubionego napoju bez większych problemów.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy Yazamco Poland

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…