Sukces Site Firma Wentylacja mechaniczna w biurze – czy warto?

Wentylacja mechaniczna w biurze – czy warto?

4 min read
0
1,626
wentylacja mechaniczna

Rekuperacja czyli tak inaczej jest nazywana wentylacja mechaniczna to przetwarzanie zużytego powietrza w pomieszczaniach: wysysane jest zanieczyszczone powietrze- zużyte a nawiewane jest świeże powietrze z zewnątrz. Dodatkową zaletą jest to, że nawiewy powietrza są poddawane filtracji. Jakoś z jaką powietrze będzie filtrowane zależy od klasy filtra. W pełni zaawansowanym rodzajem wentylacji jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna, która odzyskuje ciepło.

Z czego składa się wentylacja mechaniczna?

Głównym elementem jest centrala wentylacyjna zwana inaczej rekuperatorem. Sercem rekuperatora został wymienne ciepło, w którym to dochodzi do przekazania mocy między strumieniami wywiewanego i nawiewanego powietrza. Wśród zalet jakie daje rekuperator można wymienić oszczędność na ogrzewaniu. Dzięki wysyłaniu energii do nawiewanego powietrza, w systemie grzewczym nie trzeba podnosić temperatury od wartości powietrza z zewnątrz. Wentylacja mechaniczna bez problemu sobie z tym poradzi. W zależności od jakości rekuperator będzie podnosił temperaturę. W tych bardziej zaawansowanych, nowej generacji całkowity odzysk wyniesie ponad 80%. W centralach obrotowych, które dostępne są na rynku odzysk może być mniejszy aż o 20%. Są także krzyżowe wymienniki, jednak inwestorzy nie stosują tego ich do domów w których mieszka jedna rodzin.

System wentylacji mechanicznej

System wentylacji mechanicznej zapewnia nam stałą kontrolowaną wymianę powietrza niezależnie od warunków jakie panują na zewnątrz, umożliwia bardzo dobrze przewietrzenie co za tym idzie brak zaparowanych luster podczas kąpieli, brak konieczności uchylania okien fakt ten oznacza brak insektów, przeciągów, instalacja wentylacji mechanicznej nie wymaga zamontowania w domu komina, wentylacja nie pracuję podczas gdy jest przerwa w dostawię prądu. kanały można bez problemu wyczyścić, trzeba wymieniać filtry koszt jednego filtra wynosi 50 zł. Rekuperator to przede wszystkim filtrowane i świeże powietrze, dostępne dla każdego pomieszczenia przez cały rok, niezależnie od pory roku czy dnia. Dzięki temu w domu panuję wysoki komfort klimatyczny co za tym idzie same korzyści w postaci dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak wynika z badań, które zostały przeprowadzone w 2018 roku przez organizację zajmującą się badaniami jakości powietrza wewnętrznego- człowiek w pomieszczeniach spędza aż 90 % swojego życia. Tym samym warto się zastanowić nad wentylacją mechaniczną, która niesie nam więcej korzyści niż wad. Jeśli zdrowie oraz życie jest dla rodziny najważniejsze warto poświęcić 15- 20 tysięcy i żyć w czystym , świeżym kącie.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…