Sukces Site Firma Czy warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników?

Czy warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników?

4 min read
0
547
zabawa

Imprezy integracyjne należą do tych wydarzeń z życia firmy, na które większość pracowników czeka z niecierpliwością. Wynika to chociażby z tego, że choć spędzamy w tym samym miejscu pracy sporo czasu, to jednak przy rozbudowanej strukturze nie sposób poznać lepiej wszystkie koleżanki czy kolegów.

Logistyka imprez firmowych

Udana impreza integracyjna dla pracowników to nie lada wyzwanie dla sekretariatu zarządu, działu PR, marketingu albo kadr – bo z reguły w ich kompetencjach leżą tego typu działania. Jej planowanie powinno zaczynać się już kilka miesięcy przed ustalonym terminem, który nie może być przypadkowy. Ustalenie wyboru miejsca spotkania, budżetu, transportu, opracowanie zaproszeń i programu pobytu, atrakcje dodatkowe, menu, zakwaterowanie… to tylko niektóre z licznych składowych skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim są imprezy integracyjne.

Zalety imprez firmowych

Pomimo że organizacja imprez integracyjnych to spory wysiłek i odpowiedzialność, to jednak efekt końcowy w postaci satysfakcji pracowników rekompensuje poniesiony trud. Tego typu wydarzenie zbliża ludzi, dzięki czemu firma sprawniej działa, komunikuje się. Z reguły przy tej okazji można wypracować lepsze rozwiązania funkcjonowania między różnymi działami, jak również w miłym anturażu wyjaśnić nieporozumienia.

Imprezy firmowe to również swego rodzaju pozapłacowe bonusy dla pracowników. Dzięki nim czują się docenieni. Atrakcjom i wypoczynkowi mogą też towarzyszyć punkty merytoryczne programu w postaci szkoleń. Dzięki nim będzie można podnieść kompetencje pracowników lub przekazać istotne informacje np. na temat kierunków rozwoju biznesu.

Przy okazji planowania przedsięwzięcia, jakim jest organizacja imprezy integracyjnej, warto pamiętać, aby nie „przeładować” programu. Pracownicy powinni mieć wolny czas dla siebie, na rekreację, na swobodne rozmowy i spotkania. Dlatego region, okolica jak i obiekt, w którym będą miały miejsce imprezy firmowe, powinny być odpowiedni dobrane również i do tych celów.

Impreza integracyjna na Śląsku

Zdecydowanie ciekawym kierunkiem dla pracowniczych imprez firmowych jest Śląsk – pełen zabytków jak i możliwości relaksu na łonie natury. A jeśli mowa o Śląsku, to nie można ominąć Perły Górnego Śląska, jaką jest Pszczyna – miasto z klimatycznym rynkiem, niesamowitym zamkiem, skansenem, zagrodą żubrów czy muzeum prasy.
Organizacja imprezy integracyjnej w Pszczynie na pewno się uda w ciekawym obiekcie, jakim jest Bistro 70 Poza świetną kuchnią ma on do zaoferowania komfortowe warunki sprzyjające wybornej zabawie jak i nowoczesną infrastrukturę konferencyjno-szkoleniową wraz zapleczem hotelowym.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…