Sukces Site Firma Usługi spedytorskie – jak znaleźć najlepszego spedytora?

Usługi spedytorskie – jak znaleźć najlepszego spedytora?

4 min read
0
1,059
spedycja

Od prawie dekady systematycznie rośnie e-handel. Sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci internetowej, stanowi już w niektórych sektorach większą część niż sprzedaż sprzedaż stacjonarna. Nic więc dziwnego, że w ślad za tym trendem obserwujemy znaczny przyrost liczby firm spedytorskich. Każdy bowiem towar, aby dotarł do klienta docelowego, musi w formie dobrze zabezpieczonej paczki pokonać niekiedy setki kilometrów.

Spedycja – paczka w drodze

Z punktu wysyłki wprost do klienta końcowego. Droga przesyłki jest prosta, ale to tylko pozory. Po drodze przesyłka transportowana jest różnymi środkami lokomocji, odwiedza zaawansowane technologicznie sortownie i magazyny, a w końcowym etapie musi trafić na samochód, który dojedzie bezpośrednio pod wskazany adres. Warto zaznaczyć, że spedycja to setki tysięcy intensywnie pracujących ludzi, którzy nieustannie walczą z presją czasu, warunkami pogodowymi, usterkami technicznymi i często brakiem wyrozumiałości klientów. CI ostatni mogą w każdej chwili sprawdzić gdzie jest paczka, korzystając z dedykowanych aplikacji czy programów.

Wielkie gabaryty

Spedytorzy świadczą swoje usługi dla rozmaitych firm, stąd też różne gabaryty przesyłek. Te największe wyceniane są indywidualnie a zapewnienie bezpiecznego transportu takim wielkogabarytowym elementom, wymaga dużego doświadczenia w planowaniu transportu i pakowaniu przesyłek. Kluczowe jest zabezpieczenie paczek przed przemieszczeniem w przestrzeni ładownej, np podczas gwałtownego hamowania samochodu. Przewrócenie się ładunku poza ryzykiem uszkodzenia go, niesie ze sobą również niebezpieczeństwo dla kierowcy. Powszechne jest zatem zastosowanie transportu paletowego i pasów elastycznych, a przy załadunku i rozładunku wsparcia osób trzecich i urządzeń typu winda czy wózek.

W spedycji kluczowy jest czas

Zamawiając usługę spedytorską, każdy klient liczy na jak najszybszą dostawę. Dlatego firmy spedytorskie pracują w trybie 24/7. Samochody spedycji poruszają się po drogach o każdej porze. Nocą pokonują odcinki między oddziałami i sortowniami, inne z kolei już w ciągu dnia rozwożą paczki do klientów docelowych. Każdy element tego „mechanizmu” jest równie ważny. Trudno byłoby zdążyć z dostawą, gdyby nocą ktoś nie dostarczył paczki w miejsce gdzie ktoś inny zadba o to, aby trafiła ona na odpowiedni magazyn w sortowni, żeby kolejna osoba mogła transportować ją dalej. Liczy się czas, dlatego paczka jest ciągle w ruchu. Spedycja to usługi całodobowe wymagające wysokiej jakości usług logistycznych i zaawansowanych technologicznie systemów informatycznych, zarówno dla spedytorów jak i klientów.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…