Sukces Site Firma Team building – czym jest i co daje?

Team building – czym jest i co daje?

6 min read
0
1,976
praca

Niemal wszyscy znają pojęcie imprez integracyjnych, organizowanych przez zakłady pracy. Jednakże obok nich pojawiło się pojęcie „team building”, które często jest do nich porównywane. Jednakże team building i tradycyjne imprezy integracyjne różnią się od siebie, przede wszystkim celem, dla którego są organizowane.

Czym jest team building?

Team building to określenie pochodzące od angielskich słów „budowanie zespołu”. Celem organizowania tych imprez jest przede wszystkim umacnianie więzi danej grupy osób, tworzących w pracy zespół. Można wręcz powiedzieć, że zalicza się niego wszystkie formy, które sprawiają że osoby razem pracujące poznają się i umacniają więzi, więc tradycyjne imprezy integracyjne mogą być postrzegane jako jeden z elementów team buliding. W znacznej większości są to imprezy wyjazdowe, organizowane specjalnie na potrzeby danej firmy i jej pracowników. Dzięki zajęciom, jakie są dla nich przygotowane, mogą oni nie tylko nawiązać bliższe relacje, ale także poznać nawzajem swoje mocne i słabe strony, dzięki czemu współpraca pomiędzy nimi znacznie się poprawia. Dzięki temu można o wiele szybciej zbudować efektywny zespół z grup osób, które dopiero zaczęły pracę i tym samym dopiero zaczynają wzajemnie się poznawać.

Kadra menedżerska

Team building ma jednak za zadanie także budować odpowiednie relacji kadry menedżerskiej i pracowników, między innymi poprzez zacieśnianie ich relacji, dzięki czemu znacznie łatwiej o zrozumienie i wymianę informacji. Dzięki uczestnictwu w tego typu imprezach bez trudu można poznać swoje zalety i wady, tym samym dopasować do siebie w zespole idealną rolę. Ponadto można znacznie skuteczniej w przyszłości rozwiązywać wszelkie problemy, właśnie dzięki o wiele lepszym kontaktom. Co ciekawe, elementem team bulidingu jest także tworzenie właściwych relacji pomiędzy różnorodnymi działami w firmie. Lepszy przepływ informacji i zrozumienie to bardzo często podstawa odpowiedniego działania. Oczywiście na tego typu wyjazdach nie brak dobrej zabawy, która w naturalny sposób zacieśnia więzi pomiędzy pracownikami.

Organizacja imprez

Team building to imprezy, które powinny być odpowiednio przygotowane. Każda firma ma bowiem nieco inne oczekiwania i wymagania, dobrze jest więc aby zajęcia i atrakcje podczas imprezy były do nich dostosowane. Dlatego też z pewnością o wiele lepiej jest zlecić ich zorganizowanie specjalistom. Firmy, które zajmują się organizowaniem wyjazdów integracyjnych bez problemu są w stanie przygotować odpowiedni pobyt, uwzględniając wszystkie wymagania firmy. Doskonale wiedzą, w jaki sposób należy budować odpowiednie relacje w zespole i nawet zabawy są skierowane właśnie na realizowanie założeń team building.

Oczywiście wszystkie elementy wyjazdu są szczegółowo omawiane z klientem, aby w pełni sprostać jego oczekiwaniom. Poza różnego rodzaju grami integracyjnymi oraz terenowymi, mającymi na celu wzmocnienie więzi jak również poznanie współpracowników i ich słabych i mocnych stron, organizuje się dyskusje związane z daną firmą czy też zadaniami, jakie stawiane są przed konkretnym zespołem. Niezwykle często na takie dyskusje zaprasza się osoby znane z sukcesów w team building, na przykład trenerów biznesu. Pomimo kosztów, jakie firma ponosi na organizowanie takich wyjazdów korzyści, jakie mogą przynieść są ogromne. Według różnorodnych badań poprawa pracy w zespole po tego typu wyjazdach może poprawić się nawet o ponad 50 procent, co dla firmy oznacza często znacznie większe dochody i o wiele lepsze relacje nie tylko pośród pracowników, ale także z klientami.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…