Sukces Site Uncategorized Jak sprawić, by kąpiel była przyjemniejsza?

Jak sprawić, by kąpiel była przyjemniejsza?

5 min read
0
505
rodzina

Relaks podczas kąpieli związany jest przede wszystkim z ciepłą wodą, przyjemnymi zapachami oraz aromatycznymi kosmetykami. W domowym Spa można pozwolić sobie na godzinkę relaksu w wannie, peeling i masaż. Wszystko to jest prawdziwą ucztą dla ciała i zmysłów. Jak sprawić, aby kąpiel była przyjemniejsza?

Relaksująca kąpiel – czyli jaka?

Aby kąpiel była relaksująca, należy stworzyć odpowiednią atmosferę, która pomoże w odprężeniu się i oderwaniu od codzienności. W tym celu zalecane jest zapalenie pachnącej świecy, czy też włączenie ulubionej muzyki. Jednak wpierw należy zorganizować domowe życie tak, aby bez pośpiechu poświęcić godzinę albo dwie wyłącznie dla siebie.

Zapach jest bardzo istotny, ponieważ mocno oddziałuje na zmysły. Tak więc należy starannie wybrać pachnący dodatek do kąpieli – aromaty owocowe przeważnie działają pobudzająco, a wanilia, lawenda, słodkie nuty kwiatowe czy ylang-ylang rozluźniają i uspokajają. Do wody zaleca się dodać sól bogatą w naturalne minerały. Ciepła, słona kąpiel przyczyni się do rozluźnienia napiętych, bolących mięśni, jak również do rozszerzenia porów, dzięki czemu skóra łatwiej się oczyści z nagromadzonych w niej toksyn, a zaabsorbuje składniki mineralne. Sól wpływa również na pozbycie się obrzęków oraz ułatwia walkę z cellulitem.

Kąpiel rozgrzewająca i relaksująca – jak powinny wyglądać?

Aby kąpiel miała charakter rozgrzewający, zaleca się użycie kompozycji olejków eterycznych z tymianku i eukaliptusa. Może to również być odwar z 10-12 goździków, kawałka kory cynamonowej i skórki z jednej pomarańczy. Innym ciekawym pomysłem na kąpiel rozgrzewającą jest olejek z igliwia sosnowego, który ma również właściwości odświeżające oraz odkażające.

W przypadku kąpieli relaksującej zaleca się zastosować olejek pomarańczowy, który odżywia skórę, poprawia jej koloryt oraz walczy z cellulitem. Można również  zastosować kąpiel relaksującą z wykorzystaniem jedynie olejku lawendowego. Recepturą na relaks podczas kąpieli jest również napar z dwóch garści suszonych kwiatów akacji, garść lawendy i liści melisy.

Dywaniki łazienkowe – o czym nie można zapomnieć podczas kąpieli relaksującej?

Dywaniki łazienkowe to element, który pozwoli przyjemnie zakończyć relaksującą kąpiel. To właśnie dzięki nim, po wyjściu z ciepłej kąpieli, można uniknąć chłodu wydobywającego się z podłogi, szczególnie w przypadku braku podłogowego ogrzewania. Co więcej, dywaniki łazienkowe zapewniają przyjemny dotyk, który działa niczym masaż stóp po ich peelingu i kąpieli w ciepłej wodzie.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Uncategorized
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…