Sukces Site Nieruchomości Przewóz mebli na długich trasach – jak zorganizować, jak zabezpieczyć meble?

Przewóz mebli na długich trasach – jak zorganizować, jak zabezpieczyć meble?

6 min read
0
1,296
spedycja

W przewozie mebli wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nikt nie chce przecież, by jego meble dotarły do celu zniszczone czy poobijane na skutek jakichś niefortunnych przygód po drodze. Żeby tego uniknąć, trzeba odpowiednio zatroszczyć się o organizację przewozu i zabezpieczenie ładunku. Podpowiadamy jak to zrobić.

W jaki sposób transportować meble?

Trzeba odpowiednio wcześnie zadecydować, czy zamierzamy transportować meble w całości czy w częściach. Od tego zależeć będzie ustawienie mebli w pojeździe, a to ma duży wpływ na sposób przewozu.

Co przemawia za rozmontowaniem mebli na części na czas transportu? Na pewno meble o większych gabarytach łatwiej przewozi się w częściach niż w całości. Zresztą nie tylko o sam przewóz tutaj chodzi. Duże rozmiary mebli utrudniają ich przeniesienie, czasem więc rozmontowanie jest konieczne, żeby w ogóle znieść mebel przez wąską klatkę schodową lub tylko przejść z nim przez drzwi nie pozostawiające wiele miejsca.

Inną kwestią jest bezpieczeństwo mebli. Meble przewożone w całości są bardziej narażone na obicia i otarcia. Dużym meblom zdecydowanie mniej zagrażają trudy podróży, kiedy je rozmontujemy i każdy z ich elementów zabezpieczymy oddzielnie. W ten sposób zresztą oszczędzamy również miejsce. Kiedy wozimy meble w częściach, możemy przewieźć ich więcej podczas jednego kursu.

Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Żeby meble dotarły na miejsce bez szwanku, musimy je odpowiednio zabezpieczyć. Na stronie http://fracht.pl/poradnik/wpis/jak-zabezpieczy-meble-na-czas-transportu/ znajdziemy dokładniejsze wytyczne, jak zabezpieczyć meble na czas transportu. Warto tam zajrzeć, jeśli chce się do tego podejść profesjonalnie. Tutaj powiemy sobie tylko o najważniejszych kwestiach.

Jedną z nich jest z pewnością dylemat, jakich najlepiej użyć materiałów w celu ochrony mebli. Otóż zwyczajowo używa się do tego folii bąbelkowej, pianki tapicerskiej, tektury, styropianu oraz folii stretch. Odpowiednie zamontowanie tych materiałów amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza przed otarciami. Trzeba jednak zamontować je w dobrej kolejności – często meble są owijane najpierw folią bąbelkową lub styropianem, a potem jeszcze zabezpieczane folią stretch.

Podłogę w samochodzie warto wyłożyć matą antypoślizgową, by meble i ich elementy nie przemieszczały się podczas jazdy. Z kolei przed przewracaniem dobrze zabezpieczą je pasy transportowe.

Jak wybrać firmę transportową?

Jeśli do przewozu mebli zamierzamy wynająć firmę transportową, nie powinniśmy wybierać pierwszej lepszej. Może się nam wydawać, że to nie robi większej różnicy, ale tak naprawdę różne firmy w różnym stopniu nadają się do realizacji takiego zadania.

Warto więc najpierw postarać się wybadać wiarygodność firmy. Jak długo działa na rynku? Jeśli utrzymuje się na nim przez lata, prawdopodobnie jest bardziej godna zaufania, bo w końcu ma już doświadczenie i udało jej się przez ten czas nie utracić uznania klientów. Warto też sprawdzić, czy firma figuruje w rejestrze przedsiębiorców, a także jakie ma certyfikaty i wyróżnienia.

Nie każdy mebel jest robiony według tego samego wzoru – wiadomo, że mają one wszelkie kształty i rozmiary. A skoro tak, to również meble, które musimy przewieźć, będą prawdopodobnie miały najróżniejsze gabaryty. Trzeba więc się upewnić, że flota pojazdów, jaką dysponuje dana firma transportowa, będzie do tych okoliczności odpowiednio dostosowana.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Nieruchomości
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…