Sukces Site Biznes Przewaga liter przestrzennych w nowoczesnej reklamie

Przewaga liter przestrzennych w nowoczesnej reklamie

6 min read
0
1,255
praca

Każdy zdaje sobie sprawę z tego że, aby reklama była skuteczna, powinna zwracać uwagę. Najlepiej, jeśli takie działanie wywołuje zamierzony przez zleceniodawców reklamy efekt, ale zainteresowanie samą formą również jest bardzo istotne. Szerokie pole do popisu dla grafików i specjalistów od wizerunku firmy daje fakt, iż baner literowy wystawiony jest najczęściej na widok dla dużej grupy odbiorców. Co więc osiągamy po zastosowaniu takiej formy reklamy i jak litery przestrzenne wyprzedzają klasyczny druk 2D?

Rozwój liter 3D – jak to działa?

Litery przestrzenne podświetlane są jednym ze sposobów upowszechniania reklamy. W zależności od złożoności, wybarwienia i wielkości, są mniej lub bardziej kosztowne. Przystosowane do umieszczania wewnątrz pomieszczeń, np. w głównym holu recepcji biura lub jako zewnętrzna forma szyldu. W tym przypadku poza wyglądem bardzo ważne sa takie aspekty, jak: surowiec i wytrzymałość. Na szczęście technologia produkcji pozwala na użycie wszelkich tworzyw. Od klasycznej pleksi, styroduru (powszechny do ocieplania w budownictwie), przez dibond (płyta kompozytowa odporna na zmienne warunki atmosferyczne) po PCW  (wytrzyma działanie wielu rozpuszczalników) i aluminium. Modne jest też wykorzystanie taśm aluminiowych, które można przycinać. Na standardowo wyprodukowane litery przestrzenne, przy użyciu maszyny zgrzewającej, nakłada się specjalną folię. Opcje nadruku są dowolne, a twórców ogranicza tylko wyobraźnia. Przy obecnych możliwościach firm wykonawczych każde logo udaje się przerobić na litery przestrzenne.

Polepszenie widoczności

Zastosowanie banerów na zewnętrznych elewacjach daje gwarancję widoczności z dalszej odległości. Litery 3D są wykonywane najczęściej maszynowo, poprzez cięcia i wyginania można uzyskać bardzo dużą dokładność. Nowoczesna technika pozwala na swobodny dobór materiałów. Specjalistyczne wytwórnie i agencje produkcji reklamowej dbają o to, by zadowolić swoich klientów. Konkurencja jest przecież duża.

Popularne jest wykorzystanie podświetlenia LED, którego zastosowanie daje często spektakularne efekty. Oświetlenie wykonane jest często w taki sposób, by na gotowym produkcie nie widać było nierównomiernych lub zacienionych obszarów. Oczywiście cieniowanie również może dać ciekawe efekty, ważne żeby nie otrzymać niedoświetlenia. Firmy proponują produkcję nawet bardzo dużych liter podświetlanych, których wielkość sięga nawet powyżej 150 cm. Nie można przejść obok takiej reklamy obojętnie. Przy obecnej technice oświetlenie LED nie musi pobierać znacznej ilości prądu, co minimalizuje wydatki. A strategia długofalowa jest w przypadku takiej formy promocji niezwykle ważna. Przecież skuteczna postać reklamy może być trwała i rozpoznawalna. 

Zalety płynące z wykorzystania liter przestrzennych

W obecnym świecie, w którym miasta nie śpią, a ulice dużych aglomeracji świecą jasno całą dobę, istotne jest przemyślane tworzenie strategii reklamowych. Nie może być ona zbyt narzucająca się, aczkolwiek dobra widoczność jest konieczna. Prawidłowo i zachęcająco wyglądający baner przyciągnie uwagę przechodniów, a ustawienie go na odpowiedniej wysokości gwarantuje widoczność z większej odległości. Aby spotęgować efekt do światła diodowego dodaje się diody LED. Oczywiście istnieje opcja wytworzenia liter nieświecących się. Wszystko jest kwestią indywidualnego wyboru zgodnego z potrzebami klienta.

Źródło zdjęcia

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…