Sukces Site Uncategorized Pracujesz na magazynie? Zwiększ swoje zarobki dzięki kursowi na wózki!

Pracujesz na magazynie? Zwiększ swoje zarobki dzięki kursowi na wózki!

4 min read
0
1,408
magazyn

Wiele osób nie lubi pracy z klientami czy nudzi się pracą w biurze. Decydują się zatem na pracę na magazynie lub dużych centrach logistycznych. Duże firmy dzięki ciągłemu rozwojowi dają spore szanse na awans, zmianę stanowiska lub podwyżki. Pracując na magazynie, można podjąć się szkolenia na wózki widłowe. Kurs pozwoli na zmianę stanowiska i zwiększenie zarobków.

Kto może zostać operatorem wózka widłowego?

Nie każda osoba może zostać operatorem wózka widłowego. Trzeba mieć ukończone podstawowe wykształcenie oraz mieć 18 lat. Konieczne okaże się także aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Pracownik musi również być w pełni sprawny fizycznie i wykazywać możliwość szybkiego podejmowania decyzji. W większości firm konieczna będzie dodatkowa zgoda od pracodawcy na pracę na danym urządzeniu.

Szkolenia na wózki widłowe

Podstawowym warunkiem w celu podjęcia pracy jest ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu państwowego. Szkolenia na wózki widłowe Wrocław prowadzone w Centrum Szkoleń pozwolą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne na tym stanowisku. Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną, czyli zajęcia z jazdy wózkiem. Kadra pomyślała również o osobach, które potrzebują więcej czasu na naukę. Dodatkowe godziny nie są bowiem płatne. W cenie kursu znajduje się także konsultacja z lekarzem.

Jakie są obowiązki pracownika?

Podstawowym zadaniem jest załadunek oraz rozładunek towaru z pomocą wózka widłowego. Jest to zatem bezpieczna i zgodna z przepisami obsługa wózka widłowego z zachowaniem zasad i norm, np. opisanych w instrukcji obsługi sprzętu. Niezbędne będzie także dbanie o porządek w miejscu pracy. Konieczne jest bowiem swobodne poruszanie się po magazynie. Operator wózka widłowego musi przestrzegać wszystkich procedur w celu zminimalizowania ryzyka wypadków i strat. Do zadań należy także codzienne sprawdzanie gotowości pojazdu do pracy, czyli monitorowanie jego codziennej pracy. Nie bez znaczenia będzie także dbanie o dobry stan techniczny pojazdu i przestrzeganie wszelkich niezbędnych zasad BHP. W przypadku wózków o napędzie gazowym operator będzie musiał wymieniać butlę gazową.

Zwiększone zarobki

Operator wózka widłowego zarobi znacznie więcej niż zwykły pracownik magazynowy. Wiąże się to zatem z podwyżką i zmianą stanowiska pracy, o których marzy wielu pracowników. Zarobki zaczynają się od 2500 netto, ale większość pracowników zarabia ponad 3000 zł. Wraz z rozwijaniem doświadczenia pracownik może liczyć na podwyżki.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Uncategorized
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…