Sukces Site Pieniądze Pożyczki na każdy cel

Pożyczki na każdy cel

4 min read
0
835
pieniądze

Każdy z nas ma określone marzenia, plany. Ich realizacja bardzo często jest związana z koniecznością posiadania określonych środków pieniężnych. Jeśli nasz budżet jest mocno ograniczony, to możemy zrezygnować z planów, ale niekoniecznie. Produktem, o którym warto pamiętać są bankowe pożyczki.

W banku czy też nie w banku?

Rynek pożyczek w naszym kraju jest bardzo rozbudowany. Podstawowa pożyczka to oczywiście ta, którą możemy pozyskać w banku. Jest to najbardziej bezpieczna forma pożyczki. Nie w każdej sytuacji jednak jest ona możliwa do pozyskania. Tutaj bardzo ważnym kryterium jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Poza bankami można pożyczki gotówkowe uzyskać w innych instytucjach. Tutaj jednakże zasadniczo mowa jest o znacznie większym oprocentowaniu. Takie pożyczki nie są związane z koniecznością spełnienia wielu warunków. Są one łatwiejsze do pozyskania.

Składniki pożyczki bankowej

Pożyczka bankowa jest bezpieczna. Banki to instytucje, które budzą zaufanie, które posiadają odpowiednie certyfikaty dla własnej działalności oraz gwarancje Ministerstwa Finansów. Biorąc pożyczkę z banku, musimy liczyć się z pewnymi kosztami. O jakich kosztach mowa?

  • kwota pożyczki powiększona o odsetki wynikające z oprocentowania produktu. Owo oprocentowanie może być wyższe lub niższe. Zasadniczo mówimy o oprocentowaniu rzędu kilkunastu procent,
  • marża bankowa.
  • Opłaty wstępne, opłaty przygotowawcze.

Tutaj możemy zamiennie spotkać się z pojęciami pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy. W przypadku pozyskiwania pożyczek bankowych, zazwyczaj musimy również wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Zazwyczaj koniecznym dokumentem jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach.

Pożyczki poza bankiem

Pożyczki poza bankiem są łatwiejsze do uzyskania. Tutaj bardzo często sama procedura trwa znacznie szybciej, a jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Nie oznacza to wcale, że taką pożyczkę może uzyskać każdy, nawet osoba mocno zadłużona. W przypadku pożyczek poza bankowych mamy do czynienia z krótszymi terminami spłaty, a poza tym z bardzo wysokim oprocentowaniem. W odniesieniu do tych pożyczek, często nazywa się je chwilówkami. Jednocześnie też należy wskazać na to, że współcześnie mamy do czynienia z coraz większą ilością pożyczek proponowanych przez internet. Te pożyczki są bardzo atrakcyjne, aczkolwiek należy uważać, aby nie wpaść w ten sposób w jakąś spiralę pożyczkową. Należy bardzo dokładnie zapoznać się z całym regulaminem i podpisywaną umową.

Źródło: www.lendon.pl

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…