Sukces Site Pieniądze Pożyczki bez BIK – na jakich zasadach dostaniesz pożyczkę bez sprawdzania w BIK?

Pożyczki bez BIK – na jakich zasadach dostaniesz pożyczkę bez sprawdzania w BIK?

6 min read
0
1,337
pieniądze

Pożyczki bez BIK – coraz popularniejsze, coraz częściej szukane. Skąd ich rosnąca popularność? W czym niby są lepsze od tradycyjnych pożyczek udzielanych przez banki? I czy warto właśnie na taką pożyczkę się zdecydować?

Czym jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, jest przedsiębiorstwem założonym przez Związek Banków Polskich oraz banki prywatne. Celem, dla którego zostało ono powołane, jest gromadzenie i udostępnianie danych, dotyczących historii kredytowej klientów banków i pozabankowych firm pożyczkowych, a zatem informacji o spłaconych i dopiero spłacanych kredytowych zobowiązaniach. BIK tworzy więc bazę, do której banki i inne instytucje finansowe mają wgląd, dzięki czemu mogą ocenić ryzyko udzielenia danej osobie kredytu czy pożyczki.

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa wypływa wprost z twojej historii kredytowej. To, czy dotychczas swoje kredytowe zobowiązania spłacałeś w terminie, ma bezpośrednie przełożenie na ocenę ryzyka, jakie wiąże się z udzieleniem ci kredytu bądź pożyczki.

Ryzyko kredytowe oceniane jest punktowo. Profil danej osoby porównywany jest z profilami innych osób, które otrzymały kredyty. Im bardziej twój profil w BIK jest zbliżony do profili klientów banków spłacających swoje finansowe zobowiązania w terminie, tym więcej punktów BIK ci przyzna w skali od 1 do 100.

Na czym polega pożyczka bez BIK?

Sprawdzanie profilu klienta w BIK jest standardową procedurą w banku przy pożyczaniu pieniędzy, ale coraz popularniejsze stają się pożyczki, które można wziąć bez tego. Nie powinno to dziwić, bo pożyczki bez BIK, takie jakich można poszukać na https://www.totalmoney.pl/chwilowki,porownanie,0,1000,1M,1,0,0, są dla wielu prostszym rozwiązaniem.

Dłużnicy oraz osoby, które w przeszłości miały problem z terminowym spłacaniem swoich finansowych zobowiązań, mogą mieć problemy z uzyskaniem zwykłej pożyczki w banku. Niekorzystna historia kredytowa najprawdopodobniej sprawi, że otrzymają odpowiedź odmowną.

W takim wypadku wielu ludzi siłą rzeczy sięga po pożyczki bez BIK. Udzielane są raczej przez firmy pozabankowe niż banki, z zastosowaniem uproszczonych procedur – nie tylko nie sprawdza się danych z BIK, ale i nie zagląda się do Krajowego Rejestru Długów, by zweryfikować, czy nie figuruje tam nasze nazwisko. Dzięki temu takie pożyczki są szeroko dostępne.

Ale brak formalności przekłada się też na inny atut tego typu pożyczek, mianowicie dzięki uproszczonym procedurom sam proces zaciągnięcia pożyczki przebiega znacznie szybciej. Co ma duże znaczenie nie tylko dla osób niecierpliwych. Czasem przecież nieprzewidziane losowe zdarzenie sprawia, że nagle potrzebujemy pieniędzy jak najszybciej, najlepiej już od razu.

Przy tradycyjnych pożyczkach trzeba swoje odczekać, tymczasem pożyczki bez BIK często można wziąć przez Internet, zatem nie musimy nawet ruszać się z domu, a wypełnienie formularza i oczekiwanie na decyzję w naszej sprawie to często kwestia ledwie kilkunastu minut.

Pożyczka bez BIK – o czym trzeba wiedzieć?

Niekwestionowane zalety tego typu pożyczek mogą sprawić, że wielu taką weźmie bezrefleksyjnie, tymczasem one nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Miej na uwadze, że są to pożyczki krótkoterminowe. Termin spłaty najczęściej nie przekracza 30 dni. W dodatku całą kwotę trzeba uiścić za jednym razem. Nie pozostawia się tu możliwości spłaty ratalnej. A to może niekiedy komplikować sprawy, dlatego zanim zdecydujesz się na taki krok, powinieneś dokładnie to przemyśleć i przeanalizować swoją sytuację.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Pieniądze
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…