Sukces Site Edukacja Pomysły na rodzinny weekend z kulturą w Warszawie

Pomysły na rodzinny weekend z kulturą w Warszawie

4 min read
0
1,118
rodzina

Spędzenie weekendu w stolicy to doskonały pomysł, szczególnie gdy chce się poświęcić czas na realizację działań związanych ze sztuką. Warszawa oferuje wiele atrakcji, które zadowolą zarówno młodszych, jak i starszych członków rodziny.

Wspólne warsztaty, koncert lub spektakl

Bardzo ciekawą opcją na wspólne spędzenie czasu są warsztaty dla dzieci w Warszawie. Jednym z miejsc, w którym cyklicznie odbywają się tego rodzaju inicjatywy jest Państwowe Muzeum Etnograficzne. Znajduje się w nim pierwsze w Polsce Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka, które jest wyjątkowe i skrojone na miarę potrzeb najmłodszych. Najczęściej w weekendy organizowane są tu również zajęcia tematyczne np. rękodzielnicze dla maluchów i ich opiekunów.

Inną, równie ciekawą lokacją są Łazienki Królewskie. W okresie od maja do września można posłuchać w nich koncertu chopinowskiego (w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00), siedząc na trawie w pięknym ogrodzie. Często organizowane są również zajęcia dla dzieci w różnym wieku, np. wspólne czytanie bajek, warsztaty plastyczne czy warsztaty rodzinne. Rodziny lubiące aktywne formy spędzania czasu z pewnością zainteresuje też oferta Centrum Artystyczna Sztukarnia, w którym organizowane są np. zajęcia z architektury dla dzieci.

Kolejnym interesującym pomysłem na weekend z kulturą jako motywem przewodnim jest pójście na spektakl dla dzieci, np. Teatru Kwadrat, Teatru Capitol, Teatru Roma, Teatru Niewielkiego, Teatru Kamienica, Teatru Rampa lub Teatru Małego Widza.

Rodzinna wycieczka do muzeum

Wyprawa całą rodziną do muzeum to ciekawa forma spędzenia popołudnia. Można odwiedzić np. Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Karykatury, Muzeum Domków dla Lalek czy obejrzeć jedną z ekspozycji Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka. W ostatnim przypadku wszystkich eksponatów można dotykać, co z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych.

Darmowe muzea w Warszawie w niedzielę, to dodatkowa zachęta na obejrzenie wystawy. Tego dnia bezpłatnie można zobaczyć ekspozycje stałe w: Muzeum Fryderyka Chopina, Zamku Królewskim i Pałacu w Wilanowie.

Wypełniony kulturalnymi atrakcjami weekend warto też spędzić w Centrum Nauki Kopernik. Oprócz stałych ekspozycji i wielu atrakcji realizowane są również cykliczne wydarzenia, np. pokazy i filmy w Planetarium Niebo Kopernika.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Edukacja
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…