Sukces Site Biznes Modyfikacje techniczne w fotelach biurowych

Modyfikacje techniczne w fotelach biurowych

4 min read
0
1,504
fotele

Producenci zauważyli, że przy tak dużej podaży foteli biurowych, z jaką mamy do czynienia obecnie, nie zdobędą rynku, jeśli będą koncentrować się tylko na zewnętrznym wyglądzie tworzonych wyrobów. Aspekty techniczne mebli biurowych powoli wychodzą na pierwszy plan, jeśli chodzi o preferencje konsumentów. Z tego powodu firmy prześcigają się w wymyślaniu niespotykanych patentów, które udoskonalą ogólną koncepcję foteli obrotowych.

Fotele biurowe

Jakie techniczne rewolucje wprowadzane są przez producentów najczęściej? Wiele pomysłów dotyczy regulacji płaszczyzny oparcia. Fotele biurowe adaptują różnorodne modyfikacje techniczne, które dają urozmaicone możliwości. Część producentów instaluje regulację, która pozwala płynnie co jeden stopień korygować nachylenie, a skala ustawień często przewiduje nawet ułożenie horyzontalne (przykłady na portalu akracing.pl). Inni stawiają na nieco biedniejsze mechanizmy, które oferują jedynie kilka predefiniowanych ustawień. Jednak żadna z szanujących się firm nie oferuje już foteli biurowych, które mają całkowicie sztywne oparcie bez jakiejkolwiek możliwości regulacji.

Istotną nowością są także mechanizmy, które determinują konfigurację podłokietników. Kiedyś szczytem technologicznym była możliwość podnoszenia i obniżania tych ważnych elementów. Teraz opcji jest dużo więcej. Poza regulacją wysokości można wpływać na kąt obrotowy podłokietnika lub jego wysunięcie horyzontalne. Podłokietniki mocno zmieniły się na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Niektóre marki idą znacznie dalej, jeśli chodzi o mechanizmy dodawane do nowych foteli. Wśród modyfikacji technicznych serwowanych klientom umieszczają na przykład mechanizm do bujania. Nie jest on niezbędny w fotelach przeznaczonych do pracy, ale może być mile widziany, jeśli pracownik podczas przerwy lub po zakończonym dniu będzie chciał przez moment odprężyć się przy swoim biurku.

Inżynierowi projektujący fotele biurowe nadal nie składają broni. Podczas prezentacji przyszłych produktów można zauważyć prototypowe rozwiązania, które niebawem przekształcą się w dojrzałe modyfikacje techniczne, stosowane w gotowych fotelach biurowych. Jednym z rozwiązań, które powinno zostać dobrze przyjęte przez konsumentów, będzie mechanizm pozwalający zmieniać kształt oparcia. Kilku producentów zapowiada już taką funkcjonalność dla swoich przyszłych serii produktowych. W niedalekiej przyszłości na pewno nie zabraknie pozytywnych niespodzianek, o których obecnie jeszcze nikt nie mówi, gdyż są tajemnicą patentową poszczególnych firm. Rynek foteli biurowych bezustannie się zmienia, a ewolucja tych produktów bez wątpienia będzie trwałą jeszcze przez długi czas.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…