Sukces Site Nieruchomości Jakie meble sprawdzą się w małej kuchni?

Jakie meble sprawdzą się w małej kuchni?

6 min read
0
999
dom

Wymiana mebli na nowe lub urządzenie nowej kuchni nie różnią się w koniecznych do podjęcia działaniach. W obu przypadkach należy na początku zdecydować w jakim stylu ma być pomieszczenie, a następnie skrupulatnie zaplanować zarówno ustawienie sprzętów rtv, jak i wybrać czy mają one być w zabudowie czy też nie. Z kuchniami w niewielkim rozmiarze dochodzi jeszcze problem umieszczenia wszystkich niezbędnych elementów na jednej małej przestrzeni. Jakie meble sprawdzą się w naprawdę małej kuchni przeczytasz w poradniku w poniższych artykule.

Aranżacja małej kuchni

Planowanie urządzenia małej kuchni nie różni się od planowania urządzenie kuchni dużej. Jednak w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu należy dobierać sprzęty i meble z większą rozwagą. Decydując się na meble do kuchni w ofercie Najtansze-meble.pl warto rozpocząć poszukiwania od podjęcia decyzji jaki rodzaj szafek i frontów będzie nam potrzebny. Kuchnię, podobnie jak inne pomieszczenia w domu, dobrze jest urządzać nie tylko pod kątem atrakcyjności wizualnej i ceny zakupu mebli. Najważniejsza jest ich funkcjonalność i wygoda codziennego użytkowania. 

Dobrym pomysłem w przypadku kuchni o małym metrażu jest zakup mebli w jasnych kolorach, z dominacją naturalnych materiałów, jak drewno i kamień. Zwolennicy nowoczesnego wystroju z powodzeniem mogą zastosować w tym wnętrzu meble na wysoki połysk. Są one nieco trudniejsze w utrzymaniu w czystości, jednak ze względu na lekko połyskującą powłokę na frontach, skutecznie odbijają światło dając wrażenie przestrzeni.

Sprzęty do kuchni małych rozmiarów

Tuż obok wyglądu samych mebli, ich koloru i faktury, niezmiernie ważny jest dobór sprzętów agd, które będą użytkowane w kuchni. Już na samym początku warto przemyśleć, czy wygodniejsze będą meble w zabudowie, czy sprzęt agd tzw. wolnostojący. Meble w zabudowie mają tę zaletę, iż tworzą spójną całość z meblami i zawsze są wykonywane na wymiar. Oznacza to, iż nie trzeba się zastanawiać, czy wybrana lodówka lub zmywarka wpasują się w zaplanowaną przestrzeń między meblami. Wystarczy podczas zamawiania mebli do kuchni wskazać wymiary sprzętów, a wykonawca dopasuje zabudowę idealnie. 

Co ważne, do małych przestrzeni kuchennych wcale nie jest konieczne wybieranie małych sprzętów agd. Z powodzeniem zmieszczą się nawet w małej kuchni duże lodówki czy zmywarki na kilkanaście kompletów naczyń. Drogą do sukcesu jest idealnie dobrana zabudowa, powierzenie jej wykonania zlecenie fachowej firmie lub wyspecjalizowanym salonom z meblami kuchennymi.

Dobór kolorów

Podobnie jak w każdym innym małym pomieszczeniu tak i w kuchni warto zastosować jasne barwy na ścianach. Nie tylko optycznie powiększą przestrzeń. Będą też doskonałym tłem dla mebli w każdym niemal stylu, od klasycznego, przez nowoczesny aż po industrialny. Warto je stosować zwłaszcza w kuchniach w których nie ma okna. 

Białe i pastelowe kolory są nie tylko uniwersalne, ale i miłe dla oka. Świetnie komponują się z meblami z naturalnych surowców jak z tymi na połysk. Najlepiej dobrać farbę, która jest zmywalna. Dzięki temu będzie możliwe usunięcie drobnych zabrudzeń zwykłą szmatką.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Nieruchomości
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…