Sukces Site Biznes Kupujesz nowe auto do firmy, a w Twoim garażu miejsca brak? Namiot garażowy to coś dla Ciebie!

Kupujesz nowe auto do firmy, a w Twoim garażu miejsca brak? Namiot garażowy to coś dla Ciebie!

5 min read
0
2,500
garaż

Nowe pojazdy we flocie często oznaczają konieczność zapewniania nowej powierzchni garażowej. W końcu pojazdy służbowe powinny pracować bezawaryjnie i chociażby dlatego warto zapewnić jak najlepsze warunki nocnego postoju.

Co zrobić w sytuacji, gdy firma nie dysponuje wolną przestrzenią? I dodatkowo nie jest w stanie szybko zainwestować w jej rozwój?

Namiot jako uzupełnienie bazy garażowej

Dla wszystkich przedsiębiorców stojących przed takim problemem doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie namiotu garażowego. Po pierwsze jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej kosztowne niż budowa garaży tradycyjnych. Po drugie dobrze dobrany namiot chroni pojazdy przed opadami deszczu czy śniegu, przedłużając ich okres eksploatacji.

Wybór namiotu może okazać się zadaniem niełatwym, bo na rynku dostępnych  jest wiele wyrobów różniących się funkcjonalnością i ceną. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Cechy dobrego namiotu garażowego

Nowoczesne namioty garażowe cechuje konstrukcja umożliwiająca bardzo szybki montaż i demontaż. Dzięki temu namiot może zostać szybko postawiony, gdy istnieje taka potrzeba. Łatwość montażu to także mniejsze koszty i mniejsze zaangażowanie pracowników.

Kolejna ważną cechą nowoczesnych namiotów jest możliwość łatwego zwiększania dostępnej powierzchni garażowej poprzez dodawanie nowych modułów. Dzięki temu możliwe jest dostosowywanie ilości dostępnych miejsc garażowych do aktualnych potrzeb firmy.

Oczywiście nie można zapomnieć o trwałości i jakości wykonania. Dlatego warto wybierać namioty zbudowane z materiałów odpornych zarówno na czynniki atmosferyczne jak również na oddziaływanie mechaniczne. Dzięki temu zyskuje się pewność, że namiot będzie bezawaryjnie służył przez wiele lat.

Alternatywne zastosowania namiotu garażowego

Dobrze dobrany namiot garażowy to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Oczywiście jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie pojazdów firmowych przed niekorzystnym oddziaływaniem opadów atmosferycznych i niskich temperatur, ale namiot garażowy może być wykorzystywany także w innych celach. W jakich?

Namiot może stanowić doskonałą powierzchne magazynową i stanowić uzupełnienie tradycyjnych metod przechowywania materiałów i gotowych wyrobów. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy nie ma możliwości ich przechowywania w miejscach niezadaszonych.

Dodatkowo namiot może być wykorzystywany jako dodatkowa powierzchnia handlowa. Jest on doskonałym miejscem eksponowania towarów, zapewniającym klientom duży komfort robienia zakupów. Wykorzystywany z ten sposób namiot garażowy to także lepsze warunki dla pracowników i ochrona sprzętu elektronicznego – kas fiskalnych, terminali płatniczych i wielu innych.

Czy możliwe są jeszcze inne sposoby wykorzystania namiotu? Wiele zależy od prowadzonej działalności oraz wyobraźni przedsiębiorcy, ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że tak uniwersalna konstrukcje będę wykorzystywane także w innych celach.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Biznes
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…