Sukces Site Firma Karta flotowa jako oszczędność dla firmy

Karta flotowa jako oszczędność dla firmy

3 min read
0
83
spedycja

Karta flotowa to idealne rozwiązanie dla właścicieli samochodów firmowych, flot transportowych, a także posiadaczy aut służbowych. Dzięki niej można o wiele taniej zatankować pojazd, a także bezgotówkowo zapłacić za poszczególne produkty na stacjach benzynowych. Pozwala ona również uprościć rozliczenie zakupów paliwowych w firmie. Z naszego teksu dowiesz się więcej na temat karty flotowej, a także korzyści, jakie może uzyskać z nią twoja firma.

Karta flotowa – co to jest?

Karty flotowa przypomina z wyglądu kartę płatniczą. Możemy za jej pomocą zapłacić zarówno za paliwo, ale również za inne dodatkowe produkty i usługi dostępne na stacjach paliw. Karta flotowa może mieć kilka wariantów:

– karta imienna – przypisana jest z imienia i nazwiska do konkretnej osoby,
– karta na numer rejestracyjny – przypisana do konkretnego samochodu,
– karta na okaziciela – każdy pracownik danej firmy ma prawo z niej skorzystać.

Za co można płacić kartą flotową?

Podstawową funkcją karty paliwowej jest możliwość bezgotówkowego i tańszego płacenia za tankowanie pojazdu. Oprócz tego taka karta umożliwia uiszczanie opłat za takie dodatki jak oleje, płyny do spryskiwaczy, korzystanie z myjni, a także odkurzanie samochodu i wiele innych.

Oszczędność w firmie a karta flotowa

Jak już zapewne wiesz, karta flotowa pozwala na płacenie bezgotówkowo za usługi i produkty, ale nie tylko. Dzięki niej kierowca nie musi za każdym razem prosić o wystawienie faktury podczas dokonywania płatności na stacji paliwowej. Każda transakcja dokonywana za jej pomocą jest zapisywana w systemie, do którego dostęp ma właściciel firmy. W związku z tym na podstawie listy elektronicznych płatności odnotowanych w systemie wystawiana jest faktura zbiorcza. Jest to z pewnością ogromna oszczędność czasu dla każdej firmy korzystającej z karty paliwowej.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Samochód zastępczy do nauki jazdy

Ideą firmy Serwis4L jest zapewnienie pojazdu zastępczego do nauki jazdy po awarii mechanic…