Sukces Site Firma Karta flotowa jako oszczędność dla firmy

Karta flotowa jako oszczędność dla firmy

3 min read
0
616
spedycja

Karta flotowa to idealne rozwiązanie dla właścicieli samochodów firmowych, flot transportowych, a także posiadaczy aut służbowych. Dzięki niej można o wiele taniej zatankować pojazd, a także bezgotówkowo zapłacić za poszczególne produkty na stacjach benzynowych. Pozwala ona również uprościć rozliczenie zakupów paliwowych w firmie. Z naszego teksu dowiesz się więcej na temat karty flotowej, a także korzyści, jakie może uzyskać z nią twoja firma.

Karta flotowa – co to jest?

Karty flotowa przypomina z wyglądu kartę płatniczą. Możemy za jej pomocą zapłacić zarówno za paliwo, ale również za inne dodatkowe produkty i usługi dostępne na stacjach paliw. Karta flotowa może mieć kilka wariantów:

– karta imienna – przypisana jest z imienia i nazwiska do konkretnej osoby,
– karta na numer rejestracyjny – przypisana do konkretnego samochodu,
– karta na okaziciela – każdy pracownik danej firmy ma prawo z niej skorzystać.

Za co można płacić kartą flotową?

Podstawową funkcją karty paliwowej jest możliwość bezgotówkowego i tańszego płacenia za tankowanie pojazdu. Oprócz tego taka karta umożliwia uiszczanie opłat za takie dodatki jak oleje, płyny do spryskiwaczy, korzystanie z myjni, a także odkurzanie samochodu i wiele innych.

Oszczędność w firmie a karta flotowa

Jak już zapewne wiesz, karta flotowa pozwala na płacenie bezgotówkowo za usługi i produkty, ale nie tylko. Dzięki niej kierowca nie musi za każdym razem prosić o wystawienie faktury podczas dokonywania płatności na stacji paliwowej. Każda transakcja dokonywana za jej pomocą jest zapisywana w systemie, do którego dostęp ma właściciel firmy. W związku z tym na podstawie listy elektronicznych płatności odnotowanych w systemie wystawiana jest faktura zbiorcza. Jest to z pewnością ogromna oszczędność czasu dla każdej firmy korzystającej z karty paliwowej.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…