Sukces Site Firma Czym jest folia stretch i czemu warto z niej korzystać?

Czym jest folia stretch i czemu warto z niej korzystać?

6 min read
0
820
logistyka

Folia stretch jest używana praktycznie na każdym magazynie w celu zabezpieczania palet. Produkt ma jednak wiele różnych zastosowań i możemy używać go nawet w naszym domu. Proces wytwarzania folii stretch jest dość skomplikowany i wymaga dużych nakładów finansowych. Producenci oferują kilka rodzajów folii, którą można wybrać w zależności od potrzeb. Znajdziemy również folię w kolorze przezroczystym lub czarnym. Folia stretch jest stosowana w wielu dziedzinach życia i wykazuje szerokie zastosowanie.

Zobacz także: Hurtownia i sklep internetowy z folią stretch – Centrumpakowania.com

Historia folii stretch

Folia na początku była znana do przewozu towarów i ich magazynowania. Zapobiega psuciu półproduktów i była obowiązkowym przedmiotem w każdej kuchennej szufladzie. To wynalazek chemika z Niemiec 1989 roku, który został udoskonalony w ciągu lat. Współcześnie sklepy oferują duży wybór produktów, które mogą służyć do różnych celów.

Czym jest folia stretch?

Zazwyczaj przyjmuje postać przezroczystej folii, która wykazuje dużą elastyczność i termoplastyczność. Wewnętrzna warstwa produktu jest lekko klejąca, co znacznie ułatwia zabezpieczanie produktów. Folia stretch znajduje się zazwyczaj na wałku i wyróżniamy produkty szersze i węższe. Świetnie sprawdzi się do zabezpieczania różnych produktów, pakowania lub ochrony przed wilgocią.

Folia stretch: metody powstania

Produkt jest wyprodukowany z polietylenu, który wykazuje niską gęstość. Istnieją dwie podstawowe metody produkcji folii stretch. Pierwsza z metod to wylew maszynowy, czyli wylanie surowca, rozciągnięcie go i schłodzenie. Cena tego rodzaju folii jest niższa niż produktu powstałego za pomocą drugiej metody. Ta metoda nazywana jest rozdmuchem i polega na roztopieniu surowca i poddaniu go procesowi rozdmuchu. Końcowy etap to osuszenie za pomocą powietrza. Metoda rozdmuchu jest bardzo czasochłonna, dlatego produkty są droższe. Wykazują jednak większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Sklep z folią stretch

Hurtownia i sklep internetowy z folią stretch to miejsce, gdzie znajdziemy różne rodzaje produktów. Sprzedawca oferuje fachową pomoc w zakresie wyboru folii stretch dostosowanej do konkretnej dziedziny i określonych zadań. W sklepie znajdziemy folię bezbarwną, białą i czarną. Modele o kolorze białym lub czarnym znajdą zastosowanie w przypadku chęci ukrycia zawartości przesyłki. Przezroczysta folia przyda się natomiast do zabezpieczenia zawartości palet oraz ochrony przed wilgocią i kurzem. Sprzedawca oferuje różne szerokości produktów oraz większe i mniejsze rolki.

Zastosowanie folii stretch

Najczęstszym zastosowaniem produktu jest zabezpieczenie ładunków na paletach. Poustawiane na palecie kartony owija się folią, która zapewni stabilność i zabezpieczy produkty przed upadkiem. Folia jest wykorzystywana do owijania przesyłek kurierskich lub łączeniu ze sobą kilku przesyłek pod ten sam adres. Czarna lub biała folia ukryje zawartość przesyłki przed ciekawskimi spojrzeniami. Można zatem wysłać produkty np. ze sklepu erotycznego lub droższe przedmioty. Nadana przesyłka będzie szczelna, co będzie oznaczać zabezpieczenie przed wilgocią i ubrudzeniem. Folia zabezpieczy różne produkty przed promieniowaniem UV i zapobiegnie ich blaknięciu. Z jej pomocą możemy zabezpieczyć przedmioty, których nie używamy na co dzień. Tak zabezpieczony przedmiot można umieścić w piwnicy lub na strychu. Kobiety wykorzystują folię stretch podczas farbowania włosów lub zabiegów regenerujących na włosy. Folią można owinąć np. rośliny do transportu. Dzięki wodoszczelności nawet mokre korzenie nie ubrudzą wnętrza samochodu czy mieszkania.

 

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…