Sukces Site Nieruchomości Biznes w aktywnej odsłonie. W Zieleńcu powstaje pierwszy w Polsce aparthotel zlokalizowany bezpośrednio na stoku.

Biznes w aktywnej odsłonie. W Zieleńcu powstaje pierwszy w Polsce aparthotel zlokalizowany bezpośrednio na stoku.

9 min read
0
955
wejscie

Zieleniec to szczególne miejsce. Położona na wschodnim zboczu Gór Orlickich malownicza miejscowość jest wyjątkową atrakcją turystyczną praktycznie przez cały rok. Latem przyciąga turystów pięknymi krajobrazami i bujną roślinnością, zimą – ośrodkiem narciarskim „Zieleniec Ski Arena” – jednym z najlepszych i największych w kraju. W samym centrum narciarskiego kurortu powstaje właśnie luksusowy aparthotel – INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Polacy coraz częściej decydują się na aktywny wypoczynek w górach. Developerzy wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom i popytowi na konkretne usługi, planując swoje inwestycje w miejscach, gdzie spędzanie czasu w malowniczym otoczeniu jest na pierwszym miejscu. Jednym z chętniej odwiedzanych ośrodków tego typu jest „Zieleniec Ski Arena”, posiadający bogatą ofertę dla pasjonatów narciarstwa. Lokalizacja tras narciarskich wzdłuż północnych stoków oraz duża ilość opadów w sezonie zimowym sprawia, że sezon narciarski trwa w Zieleńcu nieprzerwanie przez 150 dni w roku. Zwykle rozpoczyna się w grudniu, kończy zaś w połowie kwietnia.

Popularność ośrodka położonego w Górach Orlickich odzwierciedla się w większości branżowych rankingów i testów oceniających poziom zadowolenia klientów stacji narciarskich zlokalizowanych w całym kraju. Zieleniec niezmiennie zajmuje wysokie miejsca w ścisłej czołówce, najczęściej w topowej trójce. W samym centrum tego narciarskiego ośrodka powstaje właśnie luksusowa inwestycja – aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Wyrazisty design w sercu gór

Jako pierwszy tego typu obiekt, INFINITY Zieleniec oferuje nie tylko komfortowe apartamenty wykończone pod klucz, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Podstawą zamysłu projektantów jest budynek stworzony z trzech przenikających się brył, umieszczonych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ze wszystkich apartamentów rozpościera się bezpośredni widok na trasy narciarskie i malowniczą panoramę.

Projektanci nie zapomnieli również o ekologii. Dzięki zastosowaniu najnowszych najnowszych technologii i naturalnych materiałów, budynek będzie przyjazny środowisku. W jego projekcie zawierają się nowatorskie rozwiązania, takie jak ograniczający emisję spalin system ogrzewania energią gazu ziemnego, wydajne pompy ciepła, trójwarstwowe okna, czy izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.

Koncepcja nowoczesnego i zgodnego z trendem dbania o ekologię budynku powstała w znanej wrocławskiej pracowni architektonicznej Q2, wyspecjalizowanej w projektowaniu nowoczesnych mieszkań i hoteli. Ukończenie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku, jednak inwestorzy już zaczynają. Dodatkową atrakcją kompleksu są również liczne obiekty wzmagające aktywność.

Więcej niż apartamenty

Motywem przewodnim kompleksu będzie aktywność i odnowa biologiczna. Do dyspozycji klientów będą tu między innymi: ekskluzywna strefa spa & wellness, bogato wyposażona siłownia, całoroczny basen, restauracja oraz strefa Apres Ski. Z oferty będą mogli skorzystać nie tylko turyści, ale również przedstawiciele świata biznesu. Kompleks wyposażony będzie w nowoczesne centrum biznesowe, z salami konferencyjnymi dla 600 gości. INFINITY będzie zatem również miejscem spotkań biznesowych na najwyższym szczeblu jakości.

Pewna inwestycja

Inwestorem kompleksu jest spółka INFINITY Zieleniec, której głównym udziałowcem od czerwca 2019 r. jest firma Winterpol, wywodząca się właśnie z Zieleńca i doskonale orientująca się w specyfice i zapotrzebowaniach lokalnego rynku.

Projekt, który stworzyli ma na celu rozwinięcie infrastruktury i przyciągnięcie turystów do tego regionu. Wykończone pod klucz apartamenty z garażami sprzedawane będą w cieszącym się dużą popularnością systemie typu condo. Jest to sprawdzony sposób inwestowania kapitału, który polega na zakupie apartamentów w dużych obiektach hotelowych. Nieruchomości te są wynajmowane przez operatora, a prywatny inwestor zyskuje gwarantowany, stały zysk na poziomie 7% rocznie od zainwestowanej kwoty netto, niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Gwarancję bezpieczeństwa inwestycji zapewnia również wpis w księdze wieczystej oraz możliwość korzystania ze swojego apartamentu przez cały rok.

Inwestycja dla regionu

W ciągu roku, w którym dostępne jest inwestowanie w obiekt, spółka sprzedała już ponad połowę dostępnych apartamentów. Pokazuje to, że region ten cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem i jest atrakcyjną inwestycją na przyszłość. Zieleniec jest nie tylko punktem na zimowej, narciarskiej mapie Polski, ale miejscem cieszącym się zainteresowaniem przez cały rok.

Więcej informacji można znaleźć na stronie portalu www.infinity-zieleniec.pl. W ofercie

znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą

dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać

z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje atrakcyjny pakiet właścicielski.

Co roku przyciąga on zarówno turystów spragnionych wrażeń na stoku, jak i przedstawicieli świata biznesu, pragnących aktywnie odpocząć w atmosferze pięknych krajobrazów. https://infinity-zieleniec.pl/

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Nieruchomości
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…