Sukces Site Firma Auditor systemów zarządzania jakością według normy ISO 9001 – jak nim zostać?

Auditor systemów zarządzania jakością według normy ISO 9001 – jak nim zostać?

4 min read
0
1,116
biznes

ISO 9001 to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać System Zarządzania Jakością w przedsiębiorstwie – zwłaszcza produkcyjnym. Norma nie nakłada obowiązku zatrudniania wewnętrznego auditora na pełen etat, jednak coraz częściej firmy produkcyjne decydują się na ten krok. Jak nim zostać? Dlaczego warto zrobić kurs?

Czy dzieje się tak dlatego, by auditor trzymał pieczę nad wszystkimi procesami? A może podyktowane jest to dobrem klientów? Aby lepiej zrozumieć odpowiedzi na te pytania, warto wiedzieć, czym tak naprawdę zajmuje się auditor systemów zarządzania jakością.

Dlaczego warto mieć certyfikat IRCA jako auditor systemów zarządzania jakością według normy ISO 9001?

Aby dokonać rejestracji w IRCA jako auditor systemów zarządzania jakością według normy ISO 9001 potrzebne jest odpowiednie szkolenie. W czasie kursu osoba uczestnicząca zdobywa wiedzę i umiejętności potrzebne do przeprowadzania audytów oraz poznaje podstawowe terminy związane z normami jakościowymi. Odbycie kursu i zdanie egzaminu daje możliwość skutecznego planowania, raportowania i prowadzenia audytów wewnętrznych w sprawach jakości w firmie.

Dla kogo jest szkolenie auditora systemów zarządzania jakością według normy ISO 9001?

W szkoleniu na auditora może wziąć udział każdy. Takie kursy szczególnie przeznaczone są dla osób pracujących w wewnętrznych działach w firmach zajmujących się produkcją. Często zdarza się, że w większych firmach tego typu wybierana jest osoba, która ma pełnić funkcję auditora wewnętrznego. Do zadań takiej osoby zalicza się między dbanie o normy jakościowe w odniesieniu do normy ISO 9001. Dodatkowe obowiązki to utrzymywanie procesów SZJ (Systemy Zarządzania Jakością) oraz raportowanie wydajności SZJ

Kurs przeznaczony jest więc dla osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie oraz zdobyć kwalifikacje zawodowe auditora.

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem na pełnomocnika do spraw ISO 9001, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/i05-audytor-wewnetrzny-wg-iso-90012015-rej-w-irca. Po zakończeniu szkolenia kursant otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, z kolei po pozytywnym zaliczeniu egzaminu i uzyskaniu pozytywnej oceny szkoleniowca otrzymuje się właściwy certyfikat IRCA.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…