Sukces Site Uncategorized Aranżacja kuchni z wyspą – dlaczego warto o niej pomyśleć?

Aranżacja kuchni z wyspą – dlaczego warto o niej pomyśleć?

4 min read
0
992
ścierka kuchenna

Wyspa kuchenne to popularne rozwiązanie w dużych kuchniach, choć przy mądrym rozplanowaniu przestrzeni sprawdzi się nawet w pomieszczeniu średnich rozmiarów. Jak zaaranżować kuchnię z wyspą i co daje nam takie rozwiązanie?

Jak planować kuchnię z wyspą?

Kuchnia z wyspą to bardzo wygodne rozwiązanie, ale trzeba się nad nim pochylić, by faktycznie było komfortowe i funkcjonalne. Wokół wyspy musi znaleźć się dość dużo miejsca na swobodne poruszanie się, szczególne, gdy grasują tam biegające dzieci lub jest to jednocześnie miejsce mające dodatkową funkcję, np. jadalnianą, czy wypoczynkową. Przemyśl też dobrze, jaką funkcję w Twoim domu ma mieć taka wyspa. Oczywiście zawsze zyskamy dzięki temu dodatkową powierzchnię blatu roboczego, ale możemy ją traktować jako miejsce do przygotowywania posiłków, gotowania lub jako element wyznaczający strefę kuchni i salonu. Nie ma tu złych rozwiązań i funkcji, będą one zależeć o Twoich potrzeb i pomysłu na wnętrze.

Jakie sprzęty umieścić na wyspie?

Obecnie panuje trend, w którym wyspa nie jest jedynie blatem. Bardzo często umieszcza się na niej zlewozmywak lub kuchenkę. Dzięki temu znacznie zwiększa się funkcjonalność kuchni, ponieważ w większości przypadków lodówkę, kuchenkę i zlew uda się ustawić w trójkącie, co znacznie skraca dystans pomiędzy nimi, a jednocześnie więcej rzeczy ,które mogą być potrzebne, takich jak ściereczki kuchenne, przyprawy, czy akcesoria do gotowania da się umieścić w zasięgu ręki.

Ściereczki kuchenne, zastawa – wyspa to więcej miejsca

Kuchnia to takie pomieszczenie, w którym zawsze przydałaby się odrobina więcej miejsca. Ciągle dokupujemy kolejne sprzęty, które mają nam ułatwić codzienność w kuchni. Do tego część zastawy, szczególnie tą przeznaczoną na wyjątkowe okazje, trzymamy poza kuchnią właśnie z braku miejsca. Pod ręką przydałyby się też artykuły tekstylne, takie jak ściereczki kuchenne, fartuszki, czy rękawiczki, które często z braku miejsca zajmują, którąś z szafek w salonie. Obecnie popularny jest nurt, w którym mebli jest mniej, ale część z nich jest bardzo pojemna i właśnie taką rolę może pełnić wyspa. Najczęściej jest głęboka, więc na wierzchu mamy spory roboczy blat, przy którym również można usiąść, a pod nim sporo miejsca do wykorzystania.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Uncategorized
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…