Sukces Site Firma 4 błędy, których należy unikać przy przenoszeniu firmy

4 błędy, których należy unikać przy przenoszeniu firmy

6 min read
0
1,137
pudełka

Przeniesienie firmy za granicę, a nawet do innego miasta, może być zniechęcającym zadaniem. Nie chodzi tylko o przeniesienie kilku komputerów, biur i krzeseł. Jest wiele trudności związanych z przeprowadzką firmy, niektóre są bardzo widoczne — a inne nie tak bardzo. Ten artykuł umożliwi Ci uniknięcie tych pięciu często popełnianych błędów w trakcie przeprowadzki.

1 – Wybranie niewłaściwej firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka firmy to ogromny wydatek, czy to międzynarodowy, czy krajowy. Jeżeli nie chcesz ponosić niepotrzebnych dodatkowych kosztów, związanych z uszkodzeniem sprzętu, maszyn lub serwerów, które nie były prawidłowo przewożone – nie szukaj jak najtańszej firmy. Skontaktuj się z kilkoma firmami bądź znajdź taką, która specjalizuje się w przeprowadzce biur, czytaj recenzje poprzednich klientów i pamiętaj, że tak jak w wielu innych sprawach w życiu, „taniej” zwykle nie znaczy „lepiej”. Najbezpieczniej jest zainwestować trochę więcej w wysokiej jakości firmę przeprowadzkową, niż wydawać dużo więcej pieniędzy na naprawy lub wymiany sprzętu.

2 – Brak planu przeniesienia firmy

Istnieje wiele okazji, aby coś poszło nie tak podczas przeprowadzki. Bądź przygotowany. Zaplanuj każdy krok i przemyśl, co jest potrzebne w każdym dziale i kiedy. Przemyśl różne scenariusze i przygotuj plany tworzenia kopii zapasowych. Daj sobie dużo czasu na przeprowadzkę. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Niektóre budynki lub magazyny mają określone harmonogramy, aby móc się przenieść, muszą dowiedzieć się o przeprowadzce z wyprzedzeniem. Ponadto dział IT musi zainstalować komputery, linie telefoniczne i inny sprzęt w nowym miejscu pracy firmy.

3 – Brak centralizacji odpowiedzialności jednej osoby

Jest takie powiedzenie, że jeśli wiele osób jest odpowiedzialnych, nikt nie rządzi. Kiedy przenosisz firmę, dotyczy to każdego działu. Wszystkie ich działania powinny być scentralizowane i zorganizowane przez jedną osobę; w przeciwnym razie rzeczy mogą pójść naprawdę źle, mogą pojawić się poważne opóźnienia, które mogą kosztować tysiące złotych.

Powinna istnieć jedna osoba odpowiedzialna za cały ruch, osoba odpowiedzialna za koordynację harmonogramów i działań wszystkich. Może to być ktoś z firmy lub zewnętrzny kierownik projektu wynajęty specjalnie do pracy przy przeprowadzce. Osoba odpowiedzialna powinna posiadać wiedzę na temat każdego etapu procesu, od początku do końca, aż do pełnej funkcjonalności w nowej lokalizacji.

4 – Zapomnienie o obecności Firmy online

Jest to coś, o czym można łatwo zapomnieć w emocjach związanych z przeprowadzką. Pamiętaj, aby zaktualizować swoją witrynę internetową, podając adres i numery telefonów swojej nowej lokalizacji, a nawet lepiej, ogłosić ją na swojej stronie z wyprzedzeniem. Zmieniaj również adres firmy i numery telefonów w swoich dokumentach biznesowych, takich jak broszury, wizytówki, towary, banery, billboardy, ilustracje prasowe lub inne materiały marketingowe. A Przeprowadzki międzynarodowe? Jeśli przeprowadzasz się za granicę, upewnij się, że nie ma problemów z Twoim logo lub z tłumaczeniem nazwy Twojej firmy, lub jej sloganu.

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Firma
Comments are closed.

Sprawdź również

Przewodnik po szybkim rozwodzie – jak najszybciej zakończyć małżeństwo

Rozwód to nie tylko trudna decyzja, ale także proces, który może być emocjonalnie wyczerpu…