Sukces Site Inwestycje 3 ciekawostki na temat bitcoina

3 ciekawostki na temat bitcoina

5 min read
0
1,702
bit

Popularność bitcoina sięgnęła już chyba zenitu. Od czasu jego powstania pojawiło się sporo różnych ciekawostek, które mogą Cię zainteresować.

Bitcoin zyskał w ostatnich latach ogromną popularność i stanowi dziś zdecydowanego króla wśród walut cyfrowych. Z drugiej strony – nadal jest sporo osób, które nie mają zielonego pojęcia na temat tego co to jest bitcoin. Część osób aktywnie z niego korzysta zarówno do celów inwestycyjnych jak i do standardowych transakcji, a część osób przeszła obok tego tematu zupełnie obojętnie.

Przygotowaliśmy 3 ciekawostki na temat bitcoina, dzięki którym być może zainteresujesz się tematem walut cyfrowych – albo po prostu zaspokoisz swoją ciekawość.

Twórca bitcoina

Twórcą bitcoina jest Satoshi Nakamoto, czyli tajemnicza postać, o której nadal nikt nie wie zbyt wiele. To imię i nazwisko używane przez twórcę bitcoina, który nadal pozostaje anonimowy. W ostatnich latach podejmuje się sporo prób powiązania Satoshi Nakamoto z prawdziwą tożsamością osób takich jak między innymi Nick Szabo, Dorian Nakamoto, Hal Finney, Craig Steven Wright. Niektórzy twierdzą też, że Nakamoto może nie być jednym człowiekiem, ale zespołem. Pojawiły się spekulacje, zgodnie z którymi twórcą bitcoina jest kwartet tworzony przez ogromne marki – Samsung, Toshiba, Nakamichi i Motorola. Dlaczego? Spójrz:

“Satoshi Nakamoto”:

Samsung and Toshiba – Satoshi

Nakamichi and Motorola – Nakamoto

Pizza za bitcoiny

W obecnych realiach to niesamowite i aż trudno w to uwierzyć, ale… pierwszym zakupem dokonanym w zamian za bitcoiny była pizza. Oczywiście wynika to z tego, że na początku historii tej cyfrowej waluty jej wartość była naprawdę niska. 22 maja 2010 r. doszło do pierwszego udokumentowanego i oficjalnego zakupu towaru w zamian za bitcoiny. Dwie pizze Papa John’s kosztowały wówczas 10 000 bitcoinów, czyli 41 USD. Obecna wartość bitcoina to 9068 dolarów i 32420 złotych. Dwie pizze za ponad 324 miliony? Ah, jak chciałoby się zwrócić towar!

21 milionów bitcoinów

Mogłoby się wydawać, że bitcoin jako waluta cyfrowa jest nieograniczony – więc jego wydobywanie nigdy się nie zakończy. Jest inaczej. Liczba bitcoinów sięgnie 21 milionów i nie będzie ich więcej. Szacuje się, że ostatni bitcoin zostanie wydobyty w 2140 roku.

Przez wiele osób bitcoin jest uważany za największy wynalazek XXI wieku. Czy waluta cyfrowa na dobre zadomowi się w naszej codzienności?

Załaduj więcej komentarzy
Load More By admin
Load More In Inwestycje
Comments are closed.

Sprawdź również

Efektywność i rozwój biznesu dzięki usługom spedycyjnym – korzyści dla firm

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym, gdzie przedsiębiorstwa są coraz bardziej za…